Ви тут
Головна > Лайфстайл > Чим інфаркт відрізняється від інсульту

Чим інфаркт відрізняється від інсульту

insultЗ двох зол, як відомо, обирають те, що менше, але якщо мова йде про такі негативні для здоров’я явища, як інфаркт та інсульт, краще б із обома не знатись.

Необізнані у медицині люди часто плутають ці стани, адже вони схожі за симптомами і наслідками. Ішемічний інсульт навіть називають інфарктом мозку, і це твердження правдиве. Часто інсульт вражає людей, старше 60 років, які вже перенесли інфаркт міокарда. Щодо останнього, то він помолодшав, буває навіть в тридцятилітніх.

Це ж саме можна сказати і про інсульт, ризик якого збільшується з віком, але сьогодні 40-річний чоловік з інсультом вже не рідкість. Після 55 років ризик розвитку інсульту зростає вдвічі. Те, що серцево-судинні хвороби, на які раніше люди хворіли у похилому віці, тепер «уподобали» молодих людей, свідчить про неправильний спосіб життя населення, перебування у стресових умовах та незадовільний стан екології.

Відомо, що чоловіки частіше страждають від інфарктів, особливо інфаркту міокарда, ніж жінки, а потрапити у стан інсульту ризикують, окрім старших, ще й гіпертоніки, ті, хто має згубні звички, цукровий діабет та захворювання серця.infakt

Також у факторі ризику у обох випадків люди, рідні яких перенесли інфаркт або інсульт, тобто вагомою передумовою для виникнення цих недугів є спадковість. Інфаркт міокарда та ішемічний інсульт по своїй суті є крововиливом, але при інфаркті проблема фокусується в області серця, при інсульті − у головному мозку, у результаті чого робота органів ускладнюється, рівень залежить від масштабів крововиливу.

Ішемічний інсульт розвивається в результаті порушень кровообігу у мозку, які слідують за атеросклерозом судин і їх блокуванню тромбовими «бляшками». Якщо це геморрагічний інсульт, то судина при тромбозі розривається, при цьому відбувається крововилив у мозок, цей процес веде до утворення внутрішньомозкової гематоми.

У випадку інфаркту, його згубні наслідки мінімізуються, якщо згусток крові, що став причиною його виникнення, швидко розсмоктується, чого не скажеш про інсульт, адже відомо, що тканини мозку, після перенесеного, не відновлюються. Тому після інсульту дуже важко повернутися до звичного способу життя.

Медики не втомлюють повторювати, що зменшити смертність від інфарктів та інсультів допоможе вчасна діагностика та звернення до лікарів у разі виникнення навіть дрібних симптомів, що свідчать про небезпечний стан. А щоб не стати жертвою інсульту або інфаркту, радять притримуватись здорового способу життя і зменшити навантаження на нервову систему.

Підготувала Олеся Товт

Top