Ви тут
Головна > Світ > Чим найкраще втамовувати спрагу

Чим найкраще втамовувати спрагу

poleznye-napitkiВлітку, коли позначка термометра перевалює за +25 С, охолоджуючі напої користуються особливим попитом, однак 2 літри на день будь-якої холодної рідини із приємним смаком не можуть гарантувати повне втамування спраги.

Думка про те, що літні напої мають подаватись зі льодом або дуже холодними є помилковою, бо насправді зі спрагою краще впорається ледь тепла рідина. Газовані напої, особливо солодкі, у спекотний період переміщуються до переліку аутсайдерів. Вуглекислий газ у їх складі подразнює слизову оболонку шлунка, а штучні підсилювачі смаку здатні викликати алергічну реакцію.

До того ж, солодкуватий післясмак, що залишають по собі солодкі газовані напої, провокує на наступну порцію шкідливих ароматизаторів і домішків. Не принесе користі і позбавлення від спраги квас промислового виробництва, який виробники також збагачують доданками і консервантами, а от натуральний напій, окрім позбавлення сухості у роті і зневоднення, сприятиме кращому засвоєнню їжі.

Завдяки вмісту органічних кислот і живих культур, квас затримує в організмі вологу, а токсини і шлаки, навпаки, виводить. Окрім освіжаючого квасу, добре втамовують спрагу та тонізують організм кисломолочні айран та кумис.

Обираючи в якості постійного літнього напою воду слід зважати, що у спекотну пору різко зростає ризик зараження кишково-шлунковою інфекцією, то ж H2O має бути обов´язково очищеною або кип´яченою і не надто холодною. Не зайвим буде додати у воду трішки солі − так рідина не поспішатиме покидати тіло, а тонусу додаватиме вичавлений у склянку лимонний сік.kvasss

Власне, цитрина покращуватиме і смак охолодженого до кімнатної температури зеленого чаю, який через відчуття свіжості і прохолоди та високий вміст амінокислот також рекомендовано пити влітку.

Сезонними напоями спекотної пори можуть стати ягідний морс, що освіжатиме та підвищуватиме імунітет, а також трав´яний щербет. Здатна поповнити запаси організму мікроелементами, натомість, завдяки відсутності цукру, швидко втамувати спрагу мінеральна негазована вода.

Втім, задля корисної дії мінералки серед столового та лікувально-столового типів слід обрати підходящий різновид та торгову марку. Лікувальний тип мінералки через високий вміст мінеральних солей та специфічність прийому не рекомендовано вживати в якості напою для втамування спраги.

Щодо фруктових соків, які також популярні влітку, то збагачені мікроелементами напої можуть втамувати спрагу, одначе вміст цукру, особливо у нектарах промислового виробництва, применшує їх користь. У спеку краще взагалі відмовитися від кави та інших напоїв, що містять кофеїн, а також від алкогольної лінії, які збільшують навантаження на серцево-судинну систему і викликають зневоднення організму.

Top