Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Гольфстрім

Цікаві факти про Гольфстрім

GolfstreamГольфстрім – найбільша та одна з найзнаменитіших морських течій в світі, що бере свій початок в Атлантичному океані неподалік від екватору. Саме це і є запорукою того, що вода у Гольфстрімі тепла.

Цікавим є той факт, що завдяки цьому у багатьох регіонах Європи значно тепліше, ніж у інших країнах, що знаходяться на одній і тій самій широті. Наприклад вітри, що проходять через Гольфстрім в Північну Європу, приносять тепло в Данію, Голландію, Бельгію та інші країни цього регіону, а порти Норвегії ніколи не покриваються льодом.

Спочатку рух води відбувається у західному напрямку, тому течія прямує на північ від Південної Америки до Карибського моря, але вона називається «Гольфстрімом», тільки тоді, коли починає повертати на північ. Тобто, течія Гольфстрім протікає вздовж східного узбережжя США у північному напрямку через північну частину Атлантичного океану. Окрім цього, течію можна побачити неозброєним оком, адже колір води − яскраво-синій.

Вітри, що проходять через Гольфстрім стають теплими та вологими, а досягаючи до Ньюфаундленду, перетворюються на густий туман, адже там вони охолоджуються.

Ще одним фактом можна назвати той, що Гольфстрім настільки великий, що його маса більша за масу усіх разом взятих рік, які протікають по суші. Ширина течії становить близько  70–90 км та поширюється майже до самого дна Атлантичного океану.ocean

Гольфстрім не впливає на температури та клімат в Північній Америці, так як в Європі, навіть попри те, що омиває її. Це зумовлено тим, що вітри які є над Гольфстрімом, мають протилежний Америці напрямок.

Дослідники подейкують, що у майбутньому може виникнути катастрофічна ситуація, пов’язана зі зміною напрямку течії. Через глобальне потепління і танення північних льодовиків, води стають пріснішими і течія Гольфстріму може змінити напрям, оскільки вона виникає завдяки взаємодії прісної і солоної води. У цьому випадку Європу чекає льодовиковий період.

Ще одним дуже цікавим фактом про Гольфстрім є той, що стосується нанесення на карту течії. Посланець США Бенджамін Франклін в 1770 році, перепливаючи океан, помітив як змінюється швидкість корабля. Саме тоді він і зацікавився цим невідомим феноменом, а зробивше невеличке, дослідження наніс на карту Гольфстрім.

Top