Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про черепах

Цікаві факти про черепах

Морская черепахаБлизько 70 мільйонів років тому за часів крейдяного періоду водилися гігантські черепахи. Вони були більшими за сучасних, досягали в довжину 3,3 м, а діаметр їх у найширшому місці становив 3,6 м. Але й сучасні черепахи вражають своїми розмірами – це справжні гіганти.

Найбільші черепахи планети – шкірясті, що мешкають у морських глибинах. Ці величезні черепахи живуть у всіх морях і океанах, крім північних.

Людиною знайдена шкіряста черепаха вага якої становила 916 кг. Середні особини сімейства шкірястих черепах важать 300-500кг, а довжина їх тіла становить 1,35-2,1 м.

Більшість черепах живуть довше, ніж сто років. Існує інформація про те що, після того як виловили 50 літню індійську черепаху, вона ще прожила в неволі 152 роки.

Черепахи є на всіх континентах, крім Антарктиди. Вони можуть жити практично в будь-якому кліматі, але для розмноження їм потрібне тепло.

При тривалому спілкуванні наземні й прісноводні черепахи без розрізняють обличчя людей, причому візуально, а не хімічним способом, що було б цілком зрозуміло.Черепаха

Панцир черепахи складається зі щитків, на кожному з яких ростуть річні концентричні кільця. За ними, подібно кільцям дерев, можна визначити вік черепахи.

У шістнадцятому столітті моряки відкрили Галапагоські острови, а з ними й гігантських черепах, що там мешкали. Дуже швидко тварин стали використовувати як «живі консерви». У той час раціон моряків складався з сухарів і солонини.

Черепахи ж могли місяцями обходитися без їжі, і їх убивали в міру потреби у м’ясі. Було винищено безліч видів гігантських черепах, а від повного знищення їх врятувало винахід справжніх консервів і холодильників.

Top