Ви тут
Головна > Світ > Дахунпао – найдорожчий у світі чай

Дахунпао – найдорожчий у світі чай

Дахунпао - найдорожчий у світі чайСправжні поціновувачі чаю добре знають ціну справді якісного напою. Однак існує особливий сорт чаю, який, як не дивно, собі не можуть дозволити навіть найбагатші люди світу.

Найдорожчий у світі чай має назву “Дахунпао“, що в перекладі з китайської означає “Червона мантія”. Цей сорт відноситься до так званих “улунів” (oolong). Він має дуже сильну ферментацію, вирізняється інтенсивними смаковими якостями та особливим ароматом. Свою назву цей чай отримав завдяки своєму дивному кольору, адже коли він дозріває, то бруньки утворюють дивовижну крону, схожу на червоний одяг.


Всього у світі існує шість кущів (!) чаю Дахунпао, які ростуть біля монастиря Тяньсінь вже протягом 350 років. Саме тому цей сорт чаю є найдорожчим у світі.

Протягом року з кущів збирають всього півкілограма Дахунпао, а до продажу надходить менше половини від зібраного врожаю.

У наш час цей чай заборонено продавати та вивозити за межі країни. Тому насолодитися дивним напоєм майже ніхто не може. Чай Дахунпао, зі слів дегустаторів, має надзвичайно ароматний та глибокий смак, який змінюється впродовж чаювання. Його смак злегка гоструватий, він переливається різними смаковими відтінками, що залишають фруктовий післясмак без зайвої гірчинки.

До того, як була введена заборона на продаж чаю, вартість 20 грам Дахунпао (а це всього чотири чайних ложки) становила близько 25 тисяч доларів. А в 2006 році весь урожай чаю передали до Національного музею.

В окремих провінціях Китаю спромоглись вегетативним способом розмножити ці кущі. Однак справжні знавці стверджуються, що зібрані з них чайні листки за своїми смаковими якостями значно поступаються справжньому Дахунпао.

Top