Ви тут
Головна > Лайфстайл > Де школяру підзаробити влітку?

Де школяру підзаробити влітку?

robota-dlia-shkoliaraМабуть, кожен учень старших класів задавав собі це питання. І дійсно, приблизно 85% дітей віком з 14-17 бажають підзаробити на літніх канікулах. Цілі у кожного різні: збільшити кількість кишенькових грошей для власних потреб, зібрати кошти на навчання, допомогти батькам і т.д.

Але коли школярі починають шукати роботу, то стикаються з деякими  проблемами. Наприклад, роботодавці не хочуть наймати неповнолітніх робітників, навіть з письмовим дозволом їх батьків. А іноді приймають за дешевий трудовий ресурс і використовують їх роботу за мізерну плату.

Отже, ми представляємо вам список робіт, які найкраще підходять для неповнолітніх працівників.

1. Промоутер

Деякого лякає це іншомовне слово. Але, саме ця вакансія якнайкраще підходить школярам. Адже, проводити дегустації та різні акції, роздавати флаєра та безкоштовні газети зможе навіть дитина. Ця робота не потребує великих фізичних зусиль, бо робочий день ненапружений. Тим паче для того, хто любить спілкуватись з людьми та давати їм поради. Ще один вагомий “плюс” роботи промоутером − зарплатня. Адже заробити можна від 50 до 200 грн. (залежно від складності та часу роботи).

Головний недолік − вас можуть обманути. Тому на співбесіду чи в перший робочий день прийдіть із батьками, старшими сестрами, братами чи друзями. І обов’язково перевіряйте репутацію роботодавця по відгукам в Інтернеті.teenagers-job

2. Мерчендайзер

Ще одне незрозуміле слово. Але, й тут не потрібно хвилюватись. Адже, отримавши дану вакансію, вам потрібно буде лише упорядковувати товар на полицях магазинів, супермаркетів.

Звісно, не все так  просто, бо вам потрібно буде відповідати за закріплені за вами полиці, і, відповідно ж, за товар. А це потребує охайності, відповідальності та обережності. Інакше ви можете не заробити, а, навпаки, потрапити в боргову яму − виплачувати за пошкоджений товар.

Головний плюс даної вакансії − стабільний робочий графік і зарплатня (1000-1500 грн. за місяць).

Головний недолік − напружений робочий день “на ногах”.

3. Бейбісітери

Для України явище бейбісітера не дуже поширене серед населення, бо хто захоче залишити свою дитину на неповнолітнього та ще й без досвіду і без спеціальної освіти.

Але, няньки погодинно і за невелику плату потрібні багатьом. Тож, якщо ви любите дітей і любите проводити час з ними, то дана вакансія саме для вас. Та ще й заробити можна непогано − 30-35 грн./год.

Головний недолік − велика відповідальність за дитину. Іноді така робота буває нестерпною через непорозуміння з чадом, яке розкривається по-новому при відсутності батьків.

4. Кур’єр

Головне завдання кур’єра доставити речі/товар в назначене місце і в назначений час. Звісно, ця вакансія потребує відповідальності і певної фізичної підготовки − іноді вага посилки сягає 15 кілограм. А це вже дуже важко!

Головний плюс − хороша зарплатня (в середньому 2500грн. в місяць).

Головний недолік − дівчат дуже рідко беруть на цю вакансію, керуючись тим, що вони слабші за хлопців.

5. Догляд за домашніми тваринами

Це справжнє задоволення для любителів тварин! Заробляти гроші, доглядаючи за тваринами, справді дуже цікаво і корисно. Але іноді зарплатня не дуже велика, до 30 грн./ год. А так як більше години гуляти з собакою не вийде, то й заробити багато теж.

Головний плюс − поєднання відпочинку з роботою.

Головний мінус − відповідальність за чужу собаку, розміри якої можуть сягати маленького ведмедя.

Не цурайтеся роботи і не гайте час влітку даремно, бо робота на канікулах корисна для всебічного розвитку та покращення навичок комунікабельності. Робота на канікулах − підготовка до входження в складне доросле життя та гарний спосіб подорослішати. Звісно, капіталу ви не сколотите, але  в батьків гроші на морозиво та тістечка вже не будете просити!

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top