Ви тут
Головна > Світ > Де у світі живуть найдовше?

Де у світі живуть найдовше?

yaponcyВже декілька десятиліть Японія знаходиться на першому місці у рейтингу країн з найбільшою кількістю довгожителів. Там близько 40 000 тис. громадян вже відсвяткували своє сторіччя! Більш того, кожного року ця цифра зростає приблизно на 4 тисячі.

З одного боку, Японії є чим пишатись, адже, коли в інших країнах люди помирають, не доживши до 70, то тут і в сто років люди активні і бадьорі, виглядають на ті ж 70. Але існує одна серйозна проблема. Велика кількість пенсіонерів потребує збільшення пенсійного фонду країни, який вже зараз ледь зводить кінці з кінцями, адже гроші виплачувати треба.

Чому ж в Японії живуть найдовше?

Однозначно на це питання відповісти неможливо. Адже цьому сприяє не один компонент, а ціла система складових. Це і високопрофесійна медицина з кваліфікованими працівниками, це і екологічний чинник та генетичне підґрунтя, і, звісно ж, стиль життя та харчування.

Ми − це те що ми їмо. Тож, і японці мають свій особливий раціон, який вносить свою лепту в довготривалість цієї нації. Розберемося з цим питанням у подробицях. Перш за все, японці їдять мало, все ретельно пережовуючи. Їх обід може тривати до однієї години. Так, японці вживають тільки свіжу їжу, ніякої консервації та технічно-перероблених продуктів. Вони їдять лише свіжоприготовані овочі, рибу та м’ясо. По рибу вони ходять кожного дня на базар на березі океану, куди привозять щойно виловлені морські продукти.harchyvannija

Продукти харчування лише варять або тушкують. Ніякого смаженого та жирного. Коли готують м’ясо, а це буваю дуже рідко, то варять його як бульйон, зливаючи по три рази воду. Вони керуються тим, що у шматочках м’яса затримались кров та сечовина вбитих тварин, тож воду у якій воно вариться необхідно виливати. Також, це роблять, щоб зливати зайвий жир.

Рідко вживають японці яйця та молочні продукти, у крайньому випадку соєве молоко. Також японці не надто активно вживають алкоголь, але по релігійним святам дозволяють собі трішки власно виготовленого рисового вина, яке несе більше користі, аніж шкоди.

Стиль життя − не менш важливий. Японці ведуть активне життя: багато рухаються, займаються спортом та постійно радіють  життю. Мабуть, саме це надає їм сили та бадьорості, з якою вони живуть більше століття.

Top