Ви тут
Головна > Лайфстайл > День Соборності України

День Соборності України

Питання суверенітету і незалежності нашої держави зараз стоїть надзвичайно гостро. Портал Всеосвіта пропонує вчителям провести урок, присвячений Дню Соборності України, який відзначається щороку 22.01.

22 січня 2019 р. ми святкуватимемо 100-ліття з дня підписання Акту злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки . Документ, об’єднуючий УНР і ЗУНР, урочисто було підписано у Києві на Софійському майдані. Фактично це означало створення нової, незалежної держави. З цього моменту почалася боротьба України за власну державність та суверенітет. Завершився процес 24 серпня 1991 р., коли був проголошений Акт про прийняття незалежності України. Саме 24-го серпня ми всі відзначаємо День Незалежності України. Детально з подіями 22.01.1919 р. Ви можете ознайомитись у матеріалі, опублікованому на сайті Всеосвіта у відповідній темі.Україна здобула свою першу незалежність, як і багато європейських держав, внаслідок Першої світової війни. Так, 16 лютого 1918 р. незалежною стала Литва, Латвія – 18.11.1918 р., Естонія – 24.02.1918 р..

Україна також почала свій шлях до незалежності саме у 1918 році. Підписанню Акту передувало проголошення незалежності України 22 січня 1918 р. Центральною Радою (органом державної влади, який діяв на той час). Був підписаний IV Універсал, остаточно ухвалений вночі 24.01.1918 р. Малою Радою УЦР. Цим документом було проголошено декілька ключових аспектів:

  • незалежність УНР;
  • забов’язання Ради Міністрів терміново укласти мир з Центральними державами;
  • оголошення оборонної війни проти Росії;
  • визначення курсу соціально-економічної діяльності та методи завершення війни з Центральними державами.

Під час панування радянського режиму дата підписання цього важливого для України документу не відзначалася, оскільки наша держава була підпорядкована законодавству СРСР.

Найбільш масштабне святкування Дня Соборності відбулося у 1991 р.. Більше мільйона українців, тримаючись за руки, утворили “живий ланцюг” від Києва і аж до Львова.

Слід донести учням, що фактично, у 1991 році відбулося відновлення державності, оскільки сучасній Україні передувала УНР. 22 січня 1919 р. відбулося об’єднання усіх українських територій в цілісну державу. Україна стала незалежно раніше, ніж, наприклад, Польща і Чехія.

Незалежність УНР була втрачена через активні дії більшовистського режиму. Проте українці протягом десятиліть відстоювали своє право на суверенітет і вибороли можливість бути незалежними.

Наразі усвідомлення українським народом власної значущості та бажання відстояти право на незалежність допомагає вистояти державі у складні часи.

Всеосвіта закликає освітян прищеплювати учням почуття власної гідності та патріотизму, значущості нашої держави. Ознайомлення з історичними фактами – найкращий метод донести інформацію молодому поколінню, від якого залежить майбутнє України!

 

Top