Ви тут
Головна > Світ > Дещо про Данію

Дещо про Данію

ДаніяДанія – чи не найбільш загадкова країна Європи. Зараз це невеличка монархія (до речі, найстаріша в усій Західній Європі), але до XIX сторіччя Данія заправляла усією Північною Європою і була чи не найпотужнішим королівством.

Данія знаходиться на півострові Ютландія, на чолі монархії – королева, але фактично управління здійснює однопалатний парламент. Цікаво, що датчани розмовляють не тільки данською, але й на гренландській з ескімоським діалектом. Ці дві мови є офіційними державними. Населення Фарерських островів розмовляє фарерською мовою. Також у Данії можна почути німецьку чи англійську.

Населення цієї країни складає біля шести мільйонів чоловік. Оскільки соціальна сфера в Данії розвинута дуже добре – середня тривалість життя тут складає цілих 80 років.

За дослідженнями 2009 року, Данія була названа найекологічнішою країною світу, а ще в ній проживають найщасливіші люди, що зумовлено високим рівнем життя. Щодень жителі Копенгагена дбають про екологічний стан столиці, тому проїжджають 660, 000 км на метро і майже удвічі більше на велосипедах.

Певно, всі знають конструктор LEGO. Його вигадав датчанин, а назва конструктора – це абревіатура від «leg god», що означає «грайте добре». Також саме у Копенгагені є парк розваг Тіволі. Коли Уолт Дісней відвідав це казкове місце у Данії – він вирішив побудувати щось подібне. Резульат ми вже знаємо – це знаменитий Дісней-ленд.

Копенгаген з усіх сторін оточує вода. Після проведення реконструкції каналів, вдалося досягти високого показника чистоти води, що в ній навіть можна купатися.

Якщо ви коли-небудь вирішите оселитися у Данії, то знайте – рівень інфляції в цій країні найнижчий у світі, 2,4 %. Низький тут також і рівень безробіття.

Comments are closed.

Top