Ви тут
Головна > Світ > Дещо про хом’ячків

Дещо про хом’ячків

Напевно, майже всім нашим читачам хоч раз у житті пощастило поспілкуватися з милими та пухнастими домашніми тваринками – хом’ячками. Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість дещо цікаве про хом’ячків, особливості їх утримання та догляду за цими чарівними істотами.

Перед тимм як придбати собі домашнього улюбленця, слід розуміти, що хом’ячок – це не іграшка, тому слід зважити всі «за» і «проти».

Особливо будьте уважними, коли хом’ячка у вас просить дитина, адже дітям дуже швидко обридає чистити клітку та слідкувати за харчуванням хом’ячка. Якщо ви часто подорожуєте, подумайте, чи буде вам з ким залишити домашнього улюбленця.

Хом’ячки живуть окремо, тому, якщо ви вирішили завести кілька хом’ячків, пам’ятайте про те, що в кожного має бути своя клітка. Живучи в одній клітці, тваринки можуть серйозно травмувати один одного. Групами і парами можна утримувати лише хом’ячків Роборовського, вони не проявляють агресії до своїх одноплемінників і повільніше розмножуються.

Зазвичай хом’ячки дуже охайні. Вони поділяють своє житло на кілька «кімнат»: туалет, місце для сну, комору. Коли ви чистите клітку,  намагайтесь не порушувати розташування цих зон, оскільки хом’яки не люблять, коли їх житло перебудовують на свій лад. А ще вони дуже чутливі до зміни положення їх клітки в просторі, тому старайтеся не переставляти клітку часто.

Для миття житла хом’ячка можна використовувати спеціальні шампуні для гризунів, але ніколи не використовуйте для цього звичайні миючі засоби чи порошки. Щоб ваш улюбленець швидше освоївся у своїй оселі, не слід викидати всю стару підстилку. Не забувайте також раз на тиждень мити поїлку, щоб вода у ній залишалася свіжою.

Усі види хом’яків – нічні тварини, тож намагайтеся не будити звірятко вдень, щоб пограти з ним. Розбуджений хом’як може вкусити. Середня тривалість життя хом’яків – 2-2,5 року.

Top