Ви тут
Головна > Світ > Дещо про Грецію

Дещо про Грецію

Попри невеликі розміри Греції, завдяки географічній протяжності, дивовижно різноманітна природа − від клімату, що нагадує клімат Гавайських островів до високогірних сіл і гірськолижних курортів з чималою кількістю снігу.

Щодо історичних пам’яток Греції, тут можна зустріти пам’ятки від археологічних об’єктів сивої давнини до неокласичних споруд 19-го століття.

Афіни − це місто античності, а от Салоніки − північна столиця Греції − це візантійське місто. Цікаво, що у багатьох грецьких містах історія в буквальному сенсі переплітається із сучасністю: серед сучасних будинків ви можете побачити археологічні об’єкти античності або ж залишки кріпосних стін візантійської епохи.

Славиться Греція також і великою кількістю церков − від ранньохристиянської епохи до поствізантійських і сучасних будівель.

Якщо ви вирішили провести відпочинок у Греції, обов’язково відвідайте Парфенон − найвеличніший храм Стародавньої Греції, присвячений покровительці Афін і всієї Аттики, богині Афіні-Діві (Афіні-Парфенос).

Парфенон розташований в самому центрі Афін, на пагорбі Акрополя, і був побудований в 447-438 роках до н.е. архітекторами Іктином і Калікратом на фундаменті більш раннього храму, також присвяченого Афіні. Будівництво Парфенона ініціював особисто Перікл, знаменитий грецький полководець і державний діяч.

Цікаво, що населення Греції становить понад 10 мільйонів людей − для порівняння − в Алабамі живе близько 4,5 мільйона чоловік.

Щороку відвідують Грецію 16,5 мільйона туристів, це більше, ніж все населення країни. До речі, саме туризм складає близько 16% Валового внутрішнього продукту (ВВП) Греції.

До речі, у Греції усього два мегаполіси: Салоніки і Афіни. 90% території цієї неймовірної країни займають невеликі міста і селища. Будинки невисокі, як правило, не більше 5 поверхів. Висотні будинки − це чи офіси або готелі.

Підготувала Юлія Куцай

Top