Ви тут
Головна > Дім > Догляд за шиншилами в домашніх умовах

Догляд за шиншилами в домашніх умовах

0_51007_cbf93ba8_XL2Досить популярним стає тримати вдома шиншилу – цього милого маленького звірка з пухнастою шубкою та розкішним хвостиком.

Шиншила належить до родини гризунів та проживає в горах Південної Америки. Вона занесена до Червоної книги та дуже цінна для тих, хто любить  хутро. А воно у цих тваринок унікальне: в одній волосяній цибулині міститься близько 60 волосків.

Самки зазвичай більші за самців: вони можуть досягати 40 см у довжину, маса − 900 г.

Особливості поведінки шиншил

Як домашні улюбленці ці тваринки веселі, люблять товариство та розумні. Перед тим, як купувати шиншилу, потрібно дізнатися про її звички та недоліки характеру. Це звірятко − нічний звір, тому вночі доведеться звикати до постійного шурхоту та незвичних різноманітних звуків.

Шиншили терпіти не можуть самотність. Тому краще відразу купувати пару тваринок, щоб ваші улюбленці не сумували. Також потрібно слідкувати за тим, щоб тварина достатньо рухалася, інакше у неї може виникнути ожиріння, що призводить до проблем зі здоров’ям. Розкішне хутро шиншили потрібно регулярно розчісувати. І головне, якщо ви хочете відпустити улюбленця погуляти квартирою, пам’ятайте, що всі речі, які можна згризти, краще прибрати з дороги шиншили або ж пильно слідкуйте за нею.

Як утримувати та чим годувати

Тепер, коли ви знаєте про звички шиншил і готові придбати тваринку, потрібно дізнатися, де її тримати та як годувати.shynshylla

Шиншила – тварина активна, тому клітка повинна бути міцною, металевою з висувним піддоном. А головний критерій – простір. У якості наповнювачів можна використовувати тирсу чи кукурудзяні наповнювачі. У клітці повинні бути миска для корму, поїлка та маленький будиночок для сну на окремій поличці.  Для того, щоб доглядати за розкішною шубкою, шиншилі потрібна ванночка, наповнена не водою, а піском. Також слідкуйте за температурою та рівнем вологи у клітці. Оптимальна температура для домашнього улюбленця – 20 градусів, а вологість – 60 %.

Їжа та вода для домашнього улюбленця повинні бути свіжими, а клітку потрібно регулярно прибирати. Ця тварина любить чистоту й не буде їсти несвіжого корму, тому краще викидати відразу те, що вона не з’їла.

Шиншили – рослиноїдні тварини. Моркву, зернові суміші та сухарики вони будуть хрумати із задоволенням. Невеликих розмірів гілочка будь-якого чагарнику буде не тільки ласощами для тваринки, а й так званою «зубною пастою» – завдяки цій гілочці шиншила зможе зберігати свої зуби здоровими, міцними та гострими.

Тримати вдома шиншилу не дуже важко, але потрібно доглядати за нею із особливою увагою та наділяти свого домашнього улюбленця любов’ю. Часто шиншил купують для дітей, адже догляд за домашніми тваринками цікава та корисна справа, що виховує дитину добрішою та більш відповідальною.

Top