Ви тут
Головна > Лайфстайл > Догляд за цитрусовими рослинами

Догляд за цитрусовими рослинами

Більшість вважає, що немає нічого простішого, аніж вирощувати вдома цитрусові. Справді, так і є. Однак якщо бачите, що деревце майже не росте або й взагалі починає гинути – отже, щось ви робите не так. Розглянемо типові помилки.

Свіже повітря

Цитрусові майже не ростуть в кімнатах, де рідко провітрюють, і немає сонця. Тому вазон варто поставити на підвіконня в тій кімнаті, де є доступ до свіжого повітря постійно, але немає протягів. Недалеко від вікна, але таки не на підвіконні, бо взимку централізоване опалення пересушує повітря. Якщо ж надворі сонячно і тепло, то взагалі винесіть рослину на декілька годин на балкон.citrus

Освітлення

Незважаючи на те, що цитрусові люблять сонце, однак прямі сонячні промені обпалюють їм листя. Тож слідкуйте за цим, вони люблять розсіяне світло. Ботаніки сходяться на думці, що найкраще почувають себе рослини біля вікон, які виходять на південну чи східну сторону. Однак не у всіх таке планування квартири. Тому краще виберіть лимони та цитрони – вони найкраще з усіх цитрусових переносять тінь.

Вода

Цитрусові люблять високу вологу, однак зважайте, аби не залити їх. Просто слідкуйте, щоб ґрунт постійно був вологим. Найкраще для поливу підходить відстояна вода. Для цього не менше доби відстоюйте воду. Якщо ж листочки жовтіють чи навіть опадають – вода зажорстка, або в ній надмір хлору.

Підживлення

Наприкінці зими цитрусові починають активно рости, тоді їм потрібно якнайбільше поживних речовин. Для цього можна придбати готові суміші, а можна спробувати “підгодовувати” їх іншими методами. Для цього підійдуть звичайні “спиті” заварені чаїнки. Або безалкогольне пиво.

Ґрунт

В магазинах можна знайти вже готову суміш для цитрусових, однак можна її зробити і самостійно. Для цього візьміть дерен, пісок і перегній, у відношенні 3:1:1. І не забувайте про дренаж на дні горщечка!

Автор: Ірина Сонячна

Top