Ви тут
Головна > Світ > Догляд за хвилястими папугами

Догляд за хвилястими папугами

Розведення екзотичних тварини у домашніх умовах останнім часом набуло чималої популярності. Дехто прагне стати справжнім заводчиком, але у більшості випадків люди просто хочуть насолоджуватись спілкуванням із представниками фауни, таким чином позбутись самотності і прикрасити свій побут. Сьогодні ми розповімо вам дещо цікаве про хвилястих папуг.

Багато хто із любителів природи обирають у якості хатнього улюбленця саме хвилястого папугу. Це найменші пернаті серед папуг. У довжину вони не більші 18-20 см, у середньому важать 40-45 грам, а розмір крил досягає не більше 9 см. Цей кумедний птах не вимагає особливого догляду, до того ж надзвичайно рухливий, а деякі особини мають схильність до відтворення людської мови.

Хвилясті папуги потрапили до Європи наприкінці XVIII ст. Попервах їх утримання було привілеєм титулованих осіб. За всю історію розведення хвилястих папуг, любителям-селекціонерам вдалось вивести 200 різновидів цих птахів, які відрізняються за кольором, формою пера, малюнком, розмірами, тривалістю життя. Деякі особини можуть дожити до 20 років.

Зараз це один із найрозповсюдженіших видів хатніх улюбленців. Втім, для нормального розвитку хвилястого папуги недостатньо просто купити птаха, а далі тільки стежити за тим, аби корм та вода у годівничці були свіжими.

По-перше, для утримання хвилястого папуги в квартирі, кімнаті будинку, краще купувати молодих птахів. Вони легше звикають до нових умов. Плавні рухи, блискучі очі, пір’я, яке щільно прилягає − це ознаки здорового птаха. Головна умова для того, аби хвилястий папуга почував себе добре − це зручна і містка клітка. Вона має бути прямокутної форми.

Краще, якщо клітка для папуг буде із пласким дахом і горизонтальними прутами, аби птахам було зручно стрибати та літати. У круглій, із багатьма кутами та фігурними прикрасами клітки, папужок краще не заселяти, через те, що у прикрасах скупчуються пил, пір’я та різного роду паразити, а це може зашкодити пернатим.

У клітці обов’язково має бути висувне дно, кілька жердин та годівниць для різних кормів, а також поїлка для води. Хвилясті папуги люблять світло, тому клітку для них краще встановлювати в освітленій частині кімнати, але не надто близько до вікна, аби не було протягів. Для папуг перепади температур та холодне повітря згубні. Також не слід встановлювати клітку, у якій житиме хвилястий папуга, поблизу опалювальних приладів, інакше пернатий улюбленець ризикує перегрітись, до того ж повітря біля таких приладів позбавлене вологи.

Важливе правило догляду за хвилястими папугами: у приміщенні, де живе папуга, заборонено палити. Щодо висоти, на якій краще всього встановлювати клітку, то це повинен бути середній рівень зросту людини.

Чистота клітки − головне правило для утримання хвилястих папуг. Треба ретельно стежити за тим, аби на напувалках не утворювався слиз, для цього їх треба мити щодня гарячою водою. Так само кожного дня слід очищувати годівнички і слідкувати за водою, яку п’є папужка. Вона має бути чистою, свіжою, м’якою, але без вмісту хлору.

Генеральне прибирання клітки роблять раз у місяць, ретельно вичищаючи усі залишки корму. Після миття прутів їх можна промити у відварі ромашки. Особливо ретельно клітку для папуг слід очищувати у період зміни пір’я птаха. Зазвичай, линька триває майже непомітно, від зношеного пір’я птахи позбавляють себе самі. Вперше такий процес відбувається у 4-6 місяців. Але слід розрізнити природній процес зміни пір’я від ліньки через протяг, застуду або виснаження.

У такому випадку хвилястого папугу слід оберігати від факторів, що викликали занедужання і доповнити їх корм спеціальними компонентами та вітамінами. Кумедні птахи полюбляють щось гризти, тому, якщо у клітці будуть свіжі гілки липи, горобини або спеціальні вітамінізовані палички, це піде пернатому тільки на користь. До того ж, для папуг звичка гризти − це ще й гігієна дзьоба.

Серед головних факторів вибору пернатого улюбленця на користь хвилястого папуги − це його здатність відтворювати звуки і людську мову. Тобто, є шанси, що птах не тільки розважатиме своїм щебетанням та окрасом, а ще й навчиться вимовляти фрази людей. Щоправда, для того, аби папужка оволодів навиками пташиного красномовства, його господарю доведеться прикласти неабияких зусиль.

Звісно, існують виключення, коли хвилястий папуга почав вимовляти слова та речення без тренувань, але так трапляється нечасто. До того ж, не всі хвилясті папуги схильні до теревенів.

Найлегше навчити розмовляти молодого хвилястого папугу-самця. Займатись краще кожен день у один і той же час. Слідкуйте за власною чіткою вимовою голосних та приголосних. Коли пернатий улюбленець опанує одне слово, тільки тоді приступайте до засвоєння наступного.

Не слід забувати про винагороду. Якщо у папуги вийшло вимовити слово або фразу чітко й без надмірних зусиль, можна почастувати папужку його улюбленим смаколиком. Можна вітатись та прощатись і папугою. Таким чином птах засвоїть як фразу, так і ритуал. Він буде вимовляти слова відповідно до дії. Для полегшення навчання, можна використовувати звукозаписуючі пристрої.

Деякі хвилясті папуги можуть запам’ятати більше 100 слів. Але передусім, для того, аби хвилястий папуга почав розмовляти, важливим залишається емоційний контакт з людиною. То ж, тим, хто планує придбати хвилястого папугу, спершу варто оцінити свої можливості як щодо створення зручних умов для птаха, так і кількість вільного часу. Адже хвилястого папугу треба не тільки вчасно годувати та випускати з клітки політати. З ним необхідно спілкуватись, тим більше, якщо є бажання, аби пернатий улюбленець почав повторювати за вами слова і фрази.

Підготувала Олеся Товт

Top