Ви тут
Головна > Техно > Друкарських машинок більше не виготовлятимуть

Друкарських машинок більше не виготовлятимуть

Днями закрилася фабрика Godrej and Boyce, яка розташовувалась в Мумбаї і була останнім в світі виробником друкарських машинок. До 1867 року, коли побачив світ цей інструмент поліграфічної справи, людська праця була значно дешевшою, ніж дорогий високотехнологічний пристрій. Однак вже через кілька десятиліть друкарські машинки стали незамінними в усіх сферах, де був навіть невеликий документообіг.

Першою масове виробництво друкарських машинок налагодила американська фірма Sholes and Glidden, це сталося у 1873 році. Тоді ж було впроваджено цілий ряд стандартів, якими ми користуємося дотепер, зокрема клавіатуру Qwerty.

Так само, як в свій час друкарські машинки витіснили пера і чорнила, тепер їхнє місце зайняли комп’ютери та принтери. Це й не дивно, адже зараз, навіть найпростіший комп’ютер, який по функціональності переважає машинку в сотні і тисячі разів, коштує стільки ж, скільки ця сама машинка.

На складах Godrej and Boyce залишилось всього 500 виготовлених раніше друкарських машинок. Сьогодні викликають подив обсяги цього продукту, які випускалися підприємством ще 20 років тому, а це понад 50 тисяч друкарських машинок на рік. А от за минулий рік було продано всього 800 штук.

Тепер друкарська машинка по праву отримає своє місце в музеях. А оскільки з кожним роком кількість робочих екземплярів цього пристрою буде лише зменшуватись, то й ціна його значно зросте. Тому добре подумайте, перш ніж виносити на смітник цю, здавалося б уже зовсім не потрібну річ – ймовірно вже в недалекому майбутньому ви зможете отримати за неї цілком пристойну суму.

Comments are closed.

Top