Ви тут
Головна > Лайфстайл > Ефективне загартовування: основні правила

Ефективне загартовування: основні правила

zagartovyvannijaЗагартовування – це спеціальні заходи, які спрямовані на підвищення здатності організму протистояти несприятливим умовам, метеорологічним чинникам, атмосферному тиску та хвороботворним організмам. Тож, користь таких гігієнічних процедур важко недооцінити. Втім, процес гартування доволі складний і потребує чіткого плану як для дорослих, так і для дітей.

Правило 1. Моральна готовність

Початкове правило, і мабуть найголовніше − вирішити для себе, чи дійсно потрібно себе загартовувати, чи холод вам не зашкодить. Адже його основна ціль − підвищити стійкість та зміцнити здоров’я, а не підірвати імунітет та функціонування організму. Якщо ви дійсно готові, не тільки фізично, а й духовно, то приступайте до гартування. Психологічний настрій набагато важливіший за фізичні можливості організму.

Правило 2. Звикаємо до загартовування

Наступне − перетворіть гартування на звичку. Якщо ви будете робити процедури регулярно, кожного дня, систематично, без пропусків (ми ж вмиваємося, чистимо зуби − щодня), то користі від них буде більше, адже тоді виробляються спеціальні рефлекси. А якщо хоч раз пропустити процедуру, то всі ваші зусилля зійдуть нанівець, навіть якщо ви загартовуєтесь не один рік! Не дозволяйте слабкості взяти над вами верх, візьміть всю силу волі в кулак і дійте.

Правило 3. Загартовуємося покроково

Третє правило − рухайтесь крок за кроком. Не потрібно одразу обливатись крижаною водою, почніть з трішки тепленької, потім перейдіть до кімнатної температури, а коли організм вже звикне до процедури, то можна перейти до більш холодної води.oblivaniya

Правило 4. Враховуємо індивідуальні особливості

Не менш важливе і урахування індивідуальних особливостей вашого організму. Адже всі ми різні, не схожі один на одного як зовнішньо, так і внутрішньо. Тож враховуйте це під час процедур, адже одні перепади температур сприймають нормально, а для вас такий градус перетворитися на величезний стрес. Такі особливості залежать від віку, статі та фізичної підготовки.

Так, діти під час перебування у воді на 10% швидше охолоджуються, ніж дорослі, а чоловіки − на 10-18%, ніж жінки. А от люди з розладами нервової системи гірше реагують на охолодження, ніж урівноважені. Тож, ефект загартованості буде формуватись довше.

Правило 5. Загартовуємося комплексно

П’яте правило − всі засоби хороші. Тож, використовуйте все: і воду, і сонячне тепло, і повітря під час гартування. Адже комплексне загартовування є ефективнішим. Тож, коли настане весна і літо, потрібно приймати сонячні ванни, але, звісно ж, не зловживати ними.

Правило 6. Враховуйте клімат вашого регіону

Все, ви готові до гартування. Тож шосте правило дуже важливе − постійно враховуйте температурний режим та кліматичні умови вашого регіону. Адже, для Африки та Аляски гартування дещо відрізняється.

Правило 7. Здоровий спосіб життя

Сьоме правило − режим дня та відмова від шкідливих звичок. Тож, для кращого результату, правильно і збалансовано харчуйтесь, спіть не менше 8 годин на день, займайтесь спортом. Все це покращує ефект загартовування. Не вживайте алкоголь і не паліть! Адже це ускладнить процес формування звичок гартування.

Так, наприклад, алкоголь розширює судини, тим самим збільшує віддачу тепла, що може призвести до хвороб, травм та навіть летальних випадків. А от паління порушує кровообіг і посилює охолодження. Після того, як ви викурите одну сигарету, ваша температура кінцівок знижується на 1 градус.

Емоційний настрій теж важливий, адже, якщо ви зі скептицизмом візьметесь за гартування, результату не буде. А от позитивні емоції допоможуть впоратись з перепадати температур.

Top