Ви тут
Головна > Світ > Ефективні способи уникнути осінньої застуди

Ефективні способи уникнути осінньої застуди

yak-unuknytu-zastyduСередина осені, що супроводжується зниженням температури повітря і затяжними дощами, відкриває сезон застудних захворювань. Крім того, що наближення листопаду рясніє опадами, починають слабшати захисні сили організму людини, а депресія та перевтома, навпаки, активізуються, негативно позначаючись на фізичному стані і дошкуляючи нежиттю та кашлем.

Чому восени підвищується ризик захворіти?

Особливо стрімкому поширенню ГРВІ сприяє навчальний процес у школах і перебування великих груп людей у закритих приміщеннях. Відмежуватись від вірусів, що із кашлем та чханням розповсюджуються через повітря, навряд чи вдасться, то ж єдиним дієвим способом уникнути осінньої застуди залишається робота над підвищенням імунітету.

Як підтримати свій імунітет?

Підтримати захисні сили організму восени найпростіше за допомогою дарів природи цієї щедрої пори. Яблука, морква та капуста, багаті на вітамін С та антиоксиданти, мають не зникати із щоденного меню, однак у період дощів можна доповнити раціон харчування екзотичними цитрусовими та бананами.

То як харчуватися, щоб уникнути осінньої застуди? Розмаїття раціону харчування, що не виключає м´яса та риби, містить кисломолочні продукти як ще один засіб зміцнення імунітету, можуть доповнити енергетичні напої − фреші, чай з плодів шипшини із доданком меду тощо.

Що пити для зміцнення імунітету?zastyda

Восени до снаги будуть зелений, імбирний та липові чаї, а також ромашковий відвар і фруктові компоти. Моно- і полівітаміни слід вживати за рекомендацією терапевта і пам´ятати, що вибудовуючи захист імунної системи від ворогів-вірусів восени, людина ще й працює над зміцненням опору ГРВІ та грипу узимку.

Не забуваємо про загартовування

Уникати застудних захворювань восени допоможе загартовування, яке має стати продовженням зміцнення захисних сил організму літнього періоду. Можна продовжувати практикувати контрастний душ та обливання холодною водою, хіба що відмінити на період активних дощів ранкову пробіжку.

Застуду провокує перевтома

Восени, щоб попередити застудні захворювання, слід особливо дослухатись до свого організму, уникаючи перевтоми яка, як відомо, знижує опір застудним захворюванням, однак перевагу надавати відпочинку на свіжому повітрі, обираючи для цього прогулянки у парковій зоні, за містом, збиранню грибів та рибальству.

На що ще слід звернути увагу

Аби не стати пацієнтом імунолога, із початком опалювального сезону фахівці рекомендують особливо дбати про мікроклімат вдома та на робочому місці. Зволожувати повітря у приміщенні можна за допомогою спеціальних приладів, однак не варто применшувати користі звичайних провітрювання та вологого прибирання.

Спеціальні препарати із вмістом морської солі допоможуть уникнути пересушення слизової оболонка горла й носа, зміцнюючи захисні функції організму, а обов´язкове миття рук опісля прогулянки та перед їжею здатне запобігти поширенню багатьох вірусів та інфекцій.

Щоб застуда не зіпсувала осінніх радощів, слід уважно поставитись до підбору гардеробу, тобто вдягатись відповідно до погодних умов, не забувати вдома парасольку. За принципом «береженого Бог береже» краще уникати місць масового скупчення людей, особливо у пік зросту захворювань на ГРВІ, а боротьбу із зайвою вагою відкласти до більш сприятливих часів, аби не додавати стресу організму.

Top