Ви тут
Головна > Лайфстайл > Енді Ворхол – король поп-арту

Енді Ворхол – король поп-арту

Все більше творців працюють у сфері сучасного мистецтва, нехтуючи класикою. Але це й не дивно в жорстких умовах ринку. Та навіть сучасне мистецтво має своїх безсмертних класиків. Сьогодні Енциклопедія Корисного познайомить вас із неоднозначною постаттю Енді Уорхела.

Енді Уорхол (справжнє ім’я Андрій Ворхола) – один із засновників поп-арту, який довів усьому світові, що митець не обов’язково має бути голодним, але може неабияк заробляти на своїх творах.

Цей дивний чоловік усе своє життя плів павутину пліток та таємниць довкола своєї персони. Він був не лише арт-бізнесменом, але й видавцем, і дизайнером, і колекціонером, кінорежисером, письменником, скульптором, продюсером та художником.

Енді Уорхол – син вихідців із Лемківщини Андрія і Юлії Вархолів, побачив світ у Пенсильванії. Точна дата народження залишилася таємницею (різні джерела повідомляють різні дати: 1927, 1928 чи 1930 рік). Дитинства Ендрю було достатньо складним, його часто били однолітки, тому він переважно проводив час удома.

Навчався в інституті Карнегі, де вивчав комерційне мистецтво. Енді Ворхол був досить своєрідним хлопцем із дивакуватою відстороненою поведінкою та парадоксальним мисленням. Втім, вчився він дуже добре, хоча часто був не зрозумілий оточенню. Він зробив усе, щоб його сприймали як невизнаного генія із гомосексуальними нахилами.

Після закінчення навчання юний геній поїхав до Нью-Йорку, де Енді займався оформленням магазинів, створював плакати та листівки, а потім ілюстрував журнали, серед яких і «Vogue».

Перша виставка Енді Уорхола відбулася в 1952 році, вона пройшла з шаленим успіхом. Митець все більше і більше поринає у малювання, а не лише в рекламу. Загадкова зовнішність Енді Уорхола подобалася публіці: чорні окуляри, блідаве обличчя, біла перука.


Ви гадаєте, що Уорхол створював щось надто оригінальне? Ви помиляєтеся. Він прекрасно усвідомлював, що масами керує мода і створив на цьому потужний бізнес.

У 2007 році вартість придбаних на аукціонах творів Енді Уорхола досягла 422 мільйонів доларів, причому сімдесят чотири його роботи були придбані не менш, аніж за мільйон доларів. Уорхол «порвав» навіть самого Пікассо! Загальна вартість його придбаних робіт – 320 млн.

Енді Уорхол прославився своєю цинічністю та зневагою до людей. Коли довкола генія через непорозуміння з ним помирали люди – його презирство до них не мало меж. Він відмовлявся допомогти їм, коли вони благали про допомогу.

На картинах Енді Ворхола американці бачили символи поп-культури, які були їм близькі та зрозумілі: банка з томатним супом, банки коли, зображення кінозірок і навіть … електричний стілець!

Помер король поп-арту від серцевого нападу в 1987 році. Усі свої гроші митець зберігав у банках з-під печива, адже не довіряв банкірам зовсім. Як не дивно, в кабінеті Уорхола не було і натяку на сучасне мистецтво. Певно, геній неабияк втомлювався від продукування мас-культу.

Comments are closed.

Top