Ви тут
Головна > Світ > Еверест – найвища гора на Землі

Еверест – найвища гора на Землі

Гора Еверест – найвища гора на Землі, її висота складає 8848 метрів над рівнем моря. Першими альпіністами, що підкорили цю вершину, були новозеландець Едмунд Хілларі (Edmund Hillary) і його провідник Шерпа Тензінг Норгей (Sherpa Tenzing Norgay), які піднялись на неї 29-го травня 1953 року об 11:30 ранку.

Гора Еверест має також й інші назви. У Тибеті вона відома як «Джомолунгма» або «Qomolangma». Китайці переклали її назву як «Shèngmǔ Fēng», але вона рідко використовується. Місцеві жителі в Дарджілінге (Darjeeling) іменують її «Deodungha», що означає «Свята Гора».

Згідно з даними уряду Непалу, наймолодшим альпіністом, який піднявся на пік Евересту, була 15-річна дівчинка Шерпа (Sherpa). А наймолодшою ​​іноземкою, яка підкорила гору Еверест, була 18-річна Саманта Ларсон (Samantha Larson), яка здійснила сходження в 2007 році.

Вперше висоту Евересту виміряли у 1856 році. Виявилося, що вона складає рівно 29 000 футів (8839 метрів). Щоб уникнути звинувачень у тому, що розрахунки дуже приблизні і їм не можна довіряти (адже в природі круглі цифри зустрічаються рідко), було вирішено оголосити висоту, яка дорівнює 29 002 фути.

У 2007 році австралійському альпіністові Крістіану Станге (Christian Stangi) вдалося здійснити найшвидше сходження на Еверест. Він піднімався на вершину по північно-східному гірському хребту.

Багатьом сміливцям судилося загинути на шляху до підкорення найвищої вершини світу. На це могли вплинути багато факторів, в тому числі брак кисню, екстремальні погодні умови, виснаження, обмороження і т.д. Тільки в 1996 році при спробі піднятися на вершину гори Еверест загинуло не менше 15 чоловік.

Top