Ви тут
Головна > Світ > Факти про Північну Корею

Факти про Північну Корею

koreaОфіційна назва країни – Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР). До речі, на території держави не прийнято називати її Північною. Для жителів це просто Корея. І на картах між Північною та Південною Кореєю немає кордонів. Адже жителі вважають, що біля них просто окупована імперіалістами частина країни.

Тут рівень писемності населення досягає 99 %. Цікаво, що при цьому багато хто не знає, що людина вже побувала на місяці.

Північна Корея займає 5 місце у світі за чисельністю армії – до 1, 19 млн. осіб. Близько третини бюджету держави витрачається на утримання армії. Через неправильний розрахунок продовольчих товарів від недоїдання страждає кожна третя дитина. Також деяка частина населення голодує. Адже в Північній Кореї існує порядок: «Найперше армії!»

Рівень корупції в країні дуже великий. Разом з Афганістаном та Сомалі країна входить до найбільш корумпованих.

Жителі Північної Кореї не мають виходу до Інтернет, а лише співробітники деяких установ. У них існує власна мережа Кванмен, де користувачі можуть знайти потрібну так звану нейтральну інформацію. Також тут не можна слухати зарубіжні радіостанції, а також Вільне Північнокорейське Радіо, в якому, вважається, працюють біженці.

Корейцям не дозволяється відрощувати довге волосся. Заміжні жінки повинні носити коротку стрижку. Самотнім же дозволяється відрощувати. Чоловіки не можуть носити волосся довше 5 см. Всього в країні дозволено лише 28 зачісок та стрижок.1994-990x653

Тут заборонено тримати вдома собак. З 1000 жителів Північної Кореї лише 11 мають власний автомобіль.

Громадяни Південної Кореї практично не можуть потрапити до Північної. Лише на певні туристичні точки можна отримати дозвіл. Наприклад, гора Кимган та приближена до неї територія. Взагалі, якщо ви хочете потрапити до цієї країни, то вам потрібна буде велика кількість всеможливих дозволів. Також вас повинні супроводжувати два гіда, один з яких має володіти вашою рідною мовою, інший же буде відкрито за вами слідкувати. Самостійно по місту пересуватися не можна.

У Північній Кореї в офіційній біографії першого президента Кім Ір Сена зазначено, що від народився  у вулкані під подвійною веселкою, коли на небі з’явилася нова зірка, що він може керувати  погодою за настроєм. Він написав 1500 книг. До речі, Кім Ір Сен після своєї смерті був визнаний «вічним президентом», а його наступники лише керівниками країни. Молодята повинні давати присягу як Кім Ір Сену, так і Кім Чен Іру (теперішньому президенту КНДР).

В Північній Кореї зараз 102 рік! Адже їхнє літочислення ведеться від народження першого президента (15 квітня 1912 року).

Існує декілька можливостей втекти з країни: кордон з Росією чи Китаєм, так звані мінні воєнні зони на кордоні з Північною Кореєю, човен в Японію. Якщо біженця помітять в Китаї, влада поверне його на Батьківщину, де його чекає неминуча смертна кара.

Top