Ви тут
Головна > Світ > Факти про зимові Олімпійські ігри

Факти про зимові Олімпійські ігри

Зимові Олімпійські ігри в Греноблі (1968 рік) стали рекордними за ТВ-рейтингам. За зимовими змаганнями спостерігало понад 600 мільйонів телеглядачів.

На цих же іграх відбулася ще одна значуща для зимового спорту подія: було вперше дозволена реклама спортивного спорядження, і у лижників на їх лижах з’явилися назви фірм, які їх спонсорують.

У 1936 році зимові Олімпійські ігри проходили в німецькому Гарміш-Партенкірхені. На них відбулася справжня спортивна сенсація. У фінальному матчі хокейного турніру канадці програли англійцям 1:2.

Першими рекордсменами на зимових Олімпійських ігор стали норвежці. Вони стали володарями 17 медалей (4 золотих + 7 срібних + 6 бронзових). На цих Олімпійських іграх, які проходили в Шамоні було представлено всього шість видів спорту: біатлон, лижний спорт, фігурне катання, швидкісний біг на ковзанах, бобслей і хокей з шайбою.

Найбільш представницькою були зимові Олімпійські ігри в Туріні. У 2006 році в Іграх взяло участь 2607 спортсменів, 1611 чоловіків і 996 жінок, з 80 країн.

Зимові Олімпійські ігри 1992 року в Альбервіллі висвітлювала рекордна кількість журналістів – 5 894.

Найбільше медалей на зимових Олімпійських іграх завоювали представники Норвегії. На їх рахунку 98 золотих, 98 срібних і 85 бронзових нагород зимових олімпіад. Усього на п’єдестал зимових Олімпійських ігор піднімалися спортсмени із 45 країн.

Найбільш універсальним і успішним учасником Ігор був норвежець Торлейф Хауг. Він в 1924 році виходив на старт у всіх лижних дисциплінах і у всіх завойовував медалі: бронзу в стрибках на лижах з трампліна, золото – в лижному двоборстві, а також гонках на 18 і 50 км.

Найбагатший спортсмен-олімпієць – це один з кращих сноубордистів світу Шон Уайт на прізвисько «Літаючий помідор». У 2009 році заробив більше восьми мільйонів доларів.

Top