Ви тут
Головна > Лайфстайл > Фітнес, пілатес, каланетика − у чому різниця?

Фітнес, пілатес, каланетика − у чому різниця?

Young woman doing sport in gymЛегка та важка атлетика, плавання, гімнастика − види спорту, що найдавніше знайомі людям. На їх основі виникли і продовжують виникати нові види тренувань, таким чином людина завжди може підібрати рухливе заняття, яке принесе найбільшу користь її організму і стане цікавим та захоплюючим. Сьогодні ми спробуємо з’ясувати, чим відрізняються такі популярні системи тренувань як фітнес, пілатес і каланетика.

Фітнес, як система тренувань та способу життя, із перших років появи підкорив мільйони людей по всьому світу. Займаючись фізичними вправами на тренажерах або без них, залежно від виду фітнесу, людині не обійтись без збалансованої дієти.

Раціон харчування, як і програму тренувань, фахівці розписують під індивідуальні особливості людини. Дотримуючись рекомендацій в їжі та плану навантажень, за короткий проміжок часу можна зменшити або збільшити вагу, відкоригувати фігуру, додати об’єму і міці м’язам і надовго закріпити результат.

Калорійність та якість їжі − не останні складові задля досягнення результату і від занять пілатесом. Треба знати, що цю систему тренувань було створено як реабілітацію опорно-рухового апарату після травм, тож заняття пілатесом у повільному темпі і розміреному ритмі не можуть нашкодити.

Розтягування м’язів, їх зміцнення сприяє не тільки нарощуванню м’язового каркасу тіла людини, пілатес розвиває дихальну систему, надзвичайно корисний для кровоносно-судинної і нервової систем, а ще регулярні тренування зміцнюють імунітет. Секрет найбільшої кількості пунктів “за” у списку переваг занять пілатесом криється у доступності.

На відміну від фітнесу, яким зручніше займатись у спортзалі, тренування з пілатесу можна успішно проводити вдома. Звісно, існують і тренажери для пілатесу, але на них тренуються переважно професійні спортсмени, які беруть участь у змаганнях. Решті для занять пілатесом знадобляться килимок для тренувань, зручний одяг і приємна розслаблююча музика.

Комплекс вправ каланетика дещо схожа на загальні принципи пілатесу, тому що під час тренувань увага зосереджена на розтягуванні м’язів і розвитку гнучкості в усьому тілі, а також мінімальний травматизм під час занять. Крім того, каланетику із пілатесом об’єднує і можливість займатись вдома. Заняття з каланетики також нагадують заняття з йоги, що не дивно, адже в основі системи тренувань покладено асани йоги. У силу особливостей методу виконання вправ, заняття каланетикою та пілатесом дають поштовх глибинним ресурсам людського організму, прискорюючи обмін речовин і покращуючи душевний стан.

Втім, попри ефективність розтягувань м’язів та хребців, скручувань та вправ на балансування, перед початком будь-якого виду тренувань не зайвим буде проконсультуватися з лікарем щодо протипоказання. Так вдасться запобігти неприємним сюрпризам та отримати задоволення і бажані результати від занять спортом.

Підготувала Олеся Товт

Top