Ви тут
Головна > Лайфстайл > Фізичний інтелект

Фізичний інтелект

brain-synapsesМозок людини та її нервова система завжди була і залишається загадкою для вчених усіх рівнів. Наш мозок до кінця не вивчений, його функціонування залишається непередбачуваним. Учені говорять, що ми використовуємо для життя лише 10% наших мізків, а про інші 90% ніхто нічого не знає. Уявіть собі вся інформація вміщується лише в тій одній десятій, всі наші емоції, рухи, процеси життєдіяльності керуються тією маленькою грудочкою.

Багато вчених присвятило свої роботи мозку та його функціям. Але більшість з робіт залишаються теоріями, які не змогли довести. Єдине, що ми знаємо напевне – наш мозок має декілька інтелектів, не тільки розумовий чи емоційний, а й фізичний.

На перший погляд словосполучення фізичний інтелект здається парадоксальним. Але, дійсно, такий інтелект існує і він грає велику роль в нашому життя. Спеціалісти в даній галузі стверджують, що саме добре розвинений фізичний інтелект допомагає нам досягти успіху. Що ж це за такий чудо інтелект? Чим він керує? До чого призводить?

Якщо бути коротким і не заглиблюватись в наукові подробиці, то фізичний інтелект – це координація рухів, моторика та відбудова відносин, адаптація в суспільстві.

Першим хто помітив та довів наявні розбіжності в інтелекті людини та запропонував розділяти його на певні види був Ф. Гальтон. Саме він провів паралель між обдарованістю дитини та розвитком сенсорних почуттів. Також вперше наукове вивчення фізичного інтелекту було проведено на основі педології – науки про дітей, яку заснував Стенлі Холом

playing withДана галузь науки розвивається й до нині вченими різних країн, але найбільший внесок в дослідження фізичного інтелекту вніс Глен Доман, який запропонував цілий варіант концепції обдарованості. Саме цей вчений і ввів поняття “фізичний інтелект”, яке тісно поєднувалось з основними функціями нашого організму: рух, мова, письмо та інші мануальні навички, читання та вміння спостерігати, слухати та розуміти інших, тактильні відчуття.

Глен Доман довів ще одну теорему, що рівень розвитку фізичного інтелекту є показником потенціалу людини до успіху. Також, саме перевіряючи рівень фізичного інтелекту можна перевірити чи людина добре розвинена, обдарована чи має нормальний розвиток. Так, люди хворі на психічні хвороби чи інші хвороби пов’язані з розвитком не проходять дані тести.

Вражаєте, що фізичний інтелект можна і потрібно розвивати. І чим раніше діти почнуть його використовувати (наприклад грати в ігри з батьками), тим більшого рівня розвитку він досягне. Цей рівень також залежить і від інтенсивності та наполегливості. Тож, все у ваших руках. Вчені говорять, що для малюків достатньо багато ходити та грати в ігри, але вже з віком додавати різні мануальні, візуальні та тактильні вправи. Тобто, з дитиною потрібно малювати, читати, співати, танцювати… Робити все, щоб стати всебічно розвиненим.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top