Ви тут
Головна > Лайфстайл > Харчування для покращення роботи мозку

Харчування для покращення роботи мозку

uluchenije-raboty-mozga«З’їж шматок риби, там багато фосфору, а він необхідний для роботи мозку. Ти ж навчаєшся…». Мало хто не чув цієї фрази у роки студентства або навчання у школі. Якби для успішної розумової праці необхідно було споживати тільки рибу, то, певно, раціон харчування людини, що гризе граніт науки, проводить математичні розрахунки, пише дисертацію, являв би собою засилля рибних котлет та оселедців.

Одначе, для нормального функціонування найскладнішого органу, окрім фосфору, необхідна ціла купа вітамінів і мікроелементів, кожен з яких відповідає за ту чи інші ділянку й діяльність мозку.

До прикладу, покращити пам’ять, підвищити концентрацію уваги, активність мозку та гнучкість інтелекту людині допоможуть цинк, залізо, йод та бор. Ці корисні елементи у достатній кількості містяться в морській рибі, морепродуктах, бобових, вареному м’ясі і деяких фруктах та овочах (квасоля, броколі, виноград, апельсини, сухофрукти, груші та яблука).

Щоб розумове перевантаження не впливало на нервову систему, молочний сніданок для працюючої в офісі людини − саме те, що потрібно, адже у молоці, яйцях, сирі, кисломолочних продуктах містяться цілі поклади кальцію, а також білка. Останній вельми важливий для вироблення гормонів адреналіну і дофаміну, які збуджують процеси у мозку та пришвидшують моторність мислення.

Нежирна риба й куряче філе теж посприяють уникненню дефіциту білка в організмі, а ще, завдяки невеликій кількості калорій, страви із цих продуктів не призведуть до надлишкової ваги, що також важливо, адже ті, хто займається розумовою працею, переважно ведуть малорухливий спосіб життя.mozok

Людям, які заробляють на хліб насущний інтелектом, радять вживати банани, злаки, а ще арахіс, таким чином регулюючи в організмі баланс магнію і вітаміну С. Відтягнути атеросклероз судин головного мозку здатні помідори, буряк, капуста, а ще часник, бо, регулярно додаючи ці продукти у страви, можна уникнути завчасного старіння клітин.

Тим, хто женеться за показниками IQ, окрім інтелектуальної їжі у вигляді книг і вирізок зі статей варто підживлювати свій мозок лимоном, шпинатом і зеленим чаєм. І на додачу, на втіху ласунам: щоб людський мозок працював без збоїв − невеликий шматочок шоколаду буде корисним, а також решта продуктів, що містять глюкозу. Втім, звернути увагу слід на горіхи, мюслі, рис та боби, адже у цьому випадку полісахариди засвоюються повільніше, отже ефект від такого харчового мозкового штурму буде тривалішим.

Підготувала Олеся Товт

Top