Ви тут
Головна > Лайфстайл > Харчування у турпоході: які продукти взяти з собою?

Харчування у турпоході: які продукти взяти з собою?

З приходом теплої пори року одним з найцікавіших видів відпочинку стають походи. Це може бути виїзд на декілька днів з наметом у найближчий ліс чи організований турпохід в гори або кудись ще. Серед усіх речей, що потрібно взяти, найсерйозніше потрібно поставитися до того, чим ви будете харчуватися. То яким же повинно бути харчування у туристичному поході?

Як скласти раціон для турпоходу

Важливо правильно розподілити, скільки білків, жирів та вуглеводів потрібно з’їсти за день, а також врахувати калорійність продуктів. Наприклад, для чоловіків добова потреба – 2000 ккал, для жінок – 1500 ккал при середній фізичній активності. Також потрібно розділити на кожен прийом їжі (їх повинно бути 2-3) кількість калорій. Наприклад, на сніданок – 35%, на обід – 40%, на вечерю – 25%.

В туристичному поході підвищується активність, тому обов’язково правильно розрахувати достатню кількість калорій. Окрім білків, жирів та вуглеводів, до раціону туриста повинні входити вітаміни та мікроелементи. Зазвичай, з собою беруть аскорбінову кислоту в пластинках та лимони – «вітамінні скарби».

Які продукти брати з собою у похід

Щодо продуктів, які брати з собою, то все залежить від того, наскільки довгих буде ваш похід. Якщо ви відправляєтеся в справжній турпохід на тривалий час, то, по-перше, потрібно врахувати вагу продуктів. На одну особу в день потрібно приблизно 1 кг, не більше. Це число потрібно помножити на кількість людей та днів, проведених у поході. Обов’язково правильно розрахувати кількість поживних речовин (про це було сказано вище), адже правильний раціон добре впливає на здоров’я та працездатність туриста, що робить похід успішним. Популярні в турпоходах рибні й м’ясні консерви, сухі супи, сушені фрукти, сушене молоко і т.д.

Вода у туристичному поході

Також важливо врахувати кількість води. На особу потрібно не менше 3 л води на день. Коли спека, не рекомендується часто пити, тому що через піт виводиться не тільки надмірна кількість води, а й солі, потрібні організму. Доцільніше випити води досхочу на сніданок, в обід – 0,6 л води, на вечерю – вдосталь. Краще не пити в дорозі, а полоскати рот або випивати 2-3 ковтка води.

Якщо це виїзд на вихідні, то вибір продуктів у турпохід у вас великий. Головне врахувати, як швидко зіпсується той чи інший продукт. Це можуть бути м’ясні та овочеві консерви, макарони, свіжі овочі, зелень, картопля, крупи. Звичайно, не забудьте про чай та щось смачненьке до нього: цукерки, печиво.

Продукти для туристичного походу потрібно заздалегідь скласти та розподілити між учасниками згідно з визначеним меню на кожен день турпоходу.

Приємного відпочинку!

Підготувала Аліна Онищук

Top