Ви тут
Головна > Світ > Гроші світу. Аргентина

Гроші світу. Аргентина

Грошовою валютою в цій країні південноамериканського регіону є песо. У світі аргентинська валюта позначається трьома великими латинськими літерами ARS.

Історію аргентинських грошей слід починати розказувати з 1881 року, коли було прийнято закон про те, що золотий песо повинен вміщати 1,45161 г чистого золота, що відповідало курсу 1 песо = 5 французьких франків.

Проте, мешканці Аргентини практично не користувались цією монетою – вона використовувалася для міжнародних фінансових операцій, а для обігу всередині країни казначейством випускалися паперові гроші (moneda nacional). Законом від 4 листопада 1899 р. було встановлено співвідношення 100 паперових песо еквівалентно 44 золотим песо.

У зв’язку зі значною девальвацією національної валюти в Аргентині протягом 1970-1991 років кілька разів вводили нові песо, а з 1985 по 1991 рік офіційною валютою в країні був Аустраль.

Сучасні аргентинські песо – це купюри розміром 155 х 65 мм. Виготовляють їх з бавовняного волокна на флуорисцентному папері, використовуються водяні та інші захисні знаки. На банкнотах різних номіналів зображені портрети різних видатних людей Аргентини.

Це Карлос Пеллегріні, Бартоломео Мітре, Хуан Мануель де Росас, Хуліо Аргентіно Рока, Домінго Фаустіно Сармиенто, генерали Сен-Мартін і Бельграно. Крім того, на аргентинських купюрах розташовані зображення будівель: Національний Конгрес, музей Мітре, Президентський палац, Монумент Незалежності і т. д.

На даний момент в обігу монети номіналом: 1, 5, 10, 25, 50 сентаво; 1, 2, 5 песо. А також банкноти номіналом: 2, 5, 10, 20, 50 і 100 аргентинських песо.

Comments are closed.

Top