Ви тут
Головна > Світ > Гроші світу. Куба

Гроші світу. Куба

Розвиток грошової системи Куби відбувався надзвичайно цікавим чином. На території цієї держави законодавством заборонене використання іноземної валюти, а також встановлене жорстоке покарання за будь-які грошові махінації.

Свого часу уряд усвідомив необхідність запровадження паперових купюр та стабільної системи національної валюти. До процесу розробки було залучено чимало професіоналів. У результаті були розроблені кубинський песо і сентаво. Ці банкноти мали високий рівень дизайнерського оформлення і потужну систему захисту від підробок.

Кубинська валюта залишалася незмінною тривалий час і лише нещодавно дизайн було оновлена.
Один кубинський песо містить сто сентаво і є основною платіжною банкнотою на Кубі. Іншим видом валюти є обмінний кубинський песо (CUC), який відрізняється обов’язковим написом «convertible», широко використовується у туристичній сфері.

Цікаво, що працівники державних кубинських установ отримують заробітну плату частково обмінними песо, а іншу частину – національною валютою.

До 1857 року на Кубі побутували іспанські реалі, коли почали випускати песо, то 1 песо=8 реалів. До 1881 року песо залежав від американського долара, а в 1960 курс песо був прив’язаний до російського рубля.

Top