Ви тут
Головна > Світ > Гроші світу. Німеччина

Гроші світу. Німеччина

До 1871 р. у північній частині Німеччини в обігу перебував талер Північнонімецького монетного союзу, а у південній – гульден Південнонімецького монетного союзу. Законом від 4 грудня 1871 р. була введена єдина валюта для всієї Німецької імперії – золота марка і випущені в обіг монети в 10 і 20 марок, що були законним платіжним засобом в необмежених сумах.

Разом із тим колишні срібні монети північної і південної Німеччини з обігу вилучені не були. Золотий стандарт, який набув чинності після прйняття монетного статуту 9 липня 1873 р. ґрунтувався на вмісті золота в марці. Колишні монети всіх найменувань були вилучені в обмін на марки за певним співвідношенням і випущені нові розмінні срібні монети, які були законним платіжним засобом лише в межах 20 марок. Таким чином, з 4 грудня 1871 до 9 липня 1873 р. в Німеччині діяв біметалізм.

Емісію банкнот в марках здійснювали Рейхсбанк і чотири державні банки. З 4 серпня 1914 р., відразу після початку першої світової війни, розмін банкнот на золото було припинено. Після цього почалась інфляція, яка тривала до 1923 р., і призвела до майже повного знецінення марки.

Законом від 15 жовтня 1923 р. був створений Резервний банк, якому було надано право випуску банкнот в рентних марках. У жовтні 1924 р. вступив в силу закон про реорганізацію Рейхсбанку з наданням йому права випуску банкнот в райхсмарках з колишнім довоєнним золотим значенням. У вересні 1944 р. в обіг були випущені марки Союзного військового командування, обов’язкові до прийому на рівні з райхсмарками і рентними марками.

21 червня 1948 в західних зонах Німеччини (ФРН), окупованих США, Великобританією і Францією, була проведена грошова реформа і випущена німецька марка, що замінила рейхсмарки, рентні марки і марки Союзноого військового командування.

Після проведення сепаратної грошової реформи в західних зонах окупації Німеччини радянське військове командування було змушене провести 23 червня 1948 грошову реформу і в Східній Німеччині. У ході цієї реформи були випущені марки, на які обмінювалися рейхсмарки, рентні марки і марки Союзноого військового командування.

Після падіння Берлінської стіни і возз’єднання Німеччини (ФРН і НДР) в 1990 році грошовими одиницями залишилися німецькі марки ФРН.

Номінальний ряд національної валюти Німеччині був представлений банкнотами номіналом 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 німецьких марок. А з 1 січня 2002 року, як і у всіх країнах Європецського союзу, національна німецька валюта поступилася місцем євро.

Top