Ви тут
Головна > Світ > Густота населення України

Густота населення України

naselennijaСередня густота населення будь-якої з країн визначається за допомогою простої математичної дії: загальна кількість людей, що проживає на теренах держави, ділиться на площу території.

Іще у 2013 році густота населення України становила 75,5 осіб на 1 км. кв. Цифра була виведена, виходячи із показників кількості людей, а це 45,5 млн, поділеної на площу країни у 603 628 км. кв.

У 2014 році у зв´язку з анексією Криму Російською Федерацію, а також певним демографічним спадом, поки що не зафіксованим повною мірою, можемо говорити про густоту населення України, що складає 75,2 осіб на 1 км. кв. і населення України в цілому 42,995 млн осіб, не враховуючи тимчасово окупованої території АРК і м. Севастополя.

Якщо ж говорити про густоту населення як чинник, то за даними від 1991 року найбільше людей проживає на територіях сходу та заходу, а саме − Київ, Донецька, Дніпропетровська, Львівська Чернівецька області із показниками густоти населення відповідно − 3423,1 чол/км.кв, 163,1 чол/км.кв, 102,9 чол/км.кв, 116,2 чол/км.кв, 112,2 чол/км.кв.

Найменш щільною густота населення є у поліських і степових областях, а саме − Волинська (51,7 чол/км.кв), Рівненська (57,9 чол/км.кв.), Житомирська (42,2 чол/км.кв.), Чернігівська (33,3 чол/км.кв.) та Сумська (47,3 чол/км.кв.) області. Пояснюється це не стільки показниками площі території, як природними особливостями регіонів.

Приміром, здавна найменше людей захотіло селитись на лісистій території, що насичена болотами, адже там відчувається дефіцит родючих земель. Так чином можна пояснити не надто високі показники густоти населення гірських районів, а саме частин Закарпатської, Львівської, Чернівецької областей і невисоку щільність заселення степових територій − Херсонська область, частина Одещини, Миколаївщини, Запоріжжя і Кіровоградщини − де спостерігається посушливість.

Найбільше українців живе у містах (69,1%), відповідно, у селах проживає менше третини населення країни (30,9%). Як вже згадувалось, із трагічними подіями 2014 року унаслідок анексії Криму, у бік зменшення змінились як показники чисельності населення країни, так і значення щільності заселення людьми територій.

Утім, Держстат зможе надати остаточні дані тільки опісля врегулювання ситуації на південному сході країни, адже чимало людей натепер є вимушеними переселенцями всередині країни, разом з тим чимало українців виїхало за кордон і не знати, чи усі із них повернуться на територію Донбасу.

Top