Ви тут
Головна > Техно > Про комп’ютерні монітори. IPS-матриці

Про комп’ютерні монітори. IPS-матриці

Технологія IPS була розроблена компанією Hitachi в 1996 році саме для усунення двох проблем TN-матриць – маленьких кутів огляду і низької якості передачі кольорів. Власне назву – In-plane Switching – вона отримала за рахунок того, що кристали у клітинках IPS-панелі завжди розташовані в одній площині і завжди паралельні площині панелі (не рахуючи невеликих спотворень, що вносяться електродами).

При подачі на клітинку напруги всі кристали повертаються на 90 градусів, причому, на відміну від TN, в активному стані панель пропускає світло, а в пасивному (за відсутності напруги) – ні, так що при виході з ладу тонкоплівкового транзистора відповідний піксель завжди буде чорним.

Згодом на базі IPS було розроблене декілька технологій з покращеними характеристиками – SUPER-IPS (S-IPS), Dual Domain IPS (DD-IPS) і Advanced Coplanar Electrode (ACE). Останні дві технології належать IBM (DD-IPS) і Samsung (ACE) і фактично не зустрічаються у продажу – випуск ACE-панелей взагалі припинений, а панелі за технологією DD-IPS випускає спільне підприємство IBM і Chi Mei Optoelectronics, компанія Idtech; як правило, це вельми недешеві моделі.

Також компанія NEC випускає IPS-панелі під назвами A-SFT, A-AFT, SA-SFT і SA-AFT, але це загалом і в цілому не більше ніж варіації і подальший розвиток технології S-IPS.

А ось в чому IPS-матриці завжди перевершували TN Film, так це у відображенні кольорів і кутах огляду. За якістю відображення кольорів S-IPS матриці фактично не залишають шансів іншим рідкокристалічним технологіям – лише вони демонструють настільки приємні і м’які кольори, дуже природні і близькі до якісних CRT-моніторів. Завдяки цьому всі без виключення РК-монітори для професійної роботи з кольором базуються саме на S-IPS матрицях.

З точки ж зору цілей і завдань монітори на базі S-IPS матриць – єдиний розумний вибір для будь-якої серйозної роботи з кольором. Крім того, ці матриці є найбільш розумним компромісом між різними вимогами – вони забезпечують відмінні кути огляду і досить малий час відгуку, а тому відмінно підійдуть людям, що вибирають собі домашній монітор для ігор, фільмів та інтернету.

Але, націлившись на покупку монітору з IPS матрицею, ви повинні бути готові витратити більше 5000 гривень, тому такий вибір може бути виправданий лише в двох випадках – вам дійсно потрібна така якість картинки або ж для вас немає суттєвої різниці між півтори тисячі (середня ціна монітора з TN-матрицею) і втричі більшою сумою.

Top