Ви тут
Головна > Світ > Історія газети

Історія газети

ГазетиМи зустрічаємо цей засіб друкованої інформації ледь не щодня: навіть якщо особисто ви не читаєте газет, їх читають ваші родичі, друзі, колеги, начальник… Та чи задавалися ви питанням «що таке газета і яка історія її виникнення?»

Енциклопедія Корисного пояснить вам що таке газета і навіщо вона існує в нашому суспільстві.

Газета – періодичний документ, що публікується; він складається з окремих випусків (номерів), які виходять у світ через певні проміжки часу, і містять офіційні матеріали, статті актуальних суспільно-політичних, виробничих, наукових тем, оперативну інформацію та літературні твори, а також рекламні повідомлення.

Номери періодичного документа мають уніфіковане оформлення, номер та дату виходу і, зазвичай, однаковий обсяг та формат. Кількість номерів протягом року є однаковою.

Потреба суспільства в інформації провокувала висвітлення різноманітних подій та тем – від фундаментальних наукових праць до фактів повсякденного життя. Саме це і надало поштовх до створення газети.

У першій половині XVI ст. у представництвах великих торгівельних підприємств функціонували вісники та бюлетні, які містили інформацію політичного і економічного характеру.

Спочатку це були рукописні документи, які лише в кінці XVI ст. за ініціативи передбачливих видавців та друкарів перетворились в «книги новин».

Найдавнішою із «книг новин», відомості про яку дійшли до наших часів є «The treve encountre». Ця англійська книга новин являла собою хроніку подій і мала дванадцять сторінок. Надрукована вона була у Лондоні в 1513 році.

З часом ці книги новин перетворюються на новинний листок і розширюють свій зміст. Тоді ж з’явилась тенденція випускати ці новинні листки із певною періодичністю.

Саме таким було зародження перших газет. У Венеції та Франції перші газети називалися «Аввізі» та «Газзетт», а англійські перші газети називалися «Ньюс пейперс».

Top