Ви тут
Головна > Світ > Історія кави

Історія кави

Історія кави розпочинається з далекого 850-го року. Саме тоді, як стверджує легенда, і були відкриті тонізуючі властивості кави. Це важливе для усього людства відкриття зробив звичайнісінький ефіопський пастух на ім’я Калді.

Він помітив, що його кози, наївшись ​​листя і темно-червоних плодів кавового дерева, перестали спати уночі, та й взагалі поводились напрочуд збуджено. Калді розповів про своє спостереження настоятелю монастиря, і той вирішив випробувати на собі дію незвичайних зерен – з того моменту й почалась історія кави.

Згодом ефіопську звичку вживати каву перейняли араби. Вони готували її способом, далеким від сучасного: роздавлювали сирі кавові зерна, а потім змішували їх з тваринним жиром і молоком.

Саме араби вже XII столітті почали додавати до кави різноманітні прянощі, такі як імбир та корицю, а також молоко. В той час каву вже готували не із сирих зерен, а із добре висушених та обсмажених.

Наступною віхою в історії кави стало відкриття першого спеціалізованого магазину, в якому продавали безліч сортів уже висушених та обсмажених кавових зерен. Цей магазин був відкритий у Константинополі, а сталося це у 1475 році.

Кава почала свою подорож світом і вже у 1565 році в турецькому Стамбулі було відкриту першу кав’ярню. А через століття потому відкрилась і перша кав’ярня в Європі, у місті Венеція, в Італії.

Історія кави довга та цікава і навіть в наш час вона продовжує творитися. Так, наприклад, здавалося б така звична нам розчинна кава була створена лише у 40-х роках XX століття швейцарським хіміком Максом Моргенталлером.

А вже зовсім недавно, у 1995 році, каву було офіційно визнано найпопулярнішим напоєм у світі.

Top