Ви тут
Головна > Світ > Історія Книги рекордів Гіннеса

Історія Книги рекордів Гіннеса

Енциклопедія Корисного часто розповідає вам про дивовижні факти, людей і тварин, занесених в Книгу рекордів Гіннеса. Але мало хто знає про історію цього щорічного видання. Сьогодні ми нарешті розкажемо про те, хто ж першим додумався записати усі можливі рекорди в одну книгу.

Історія виникнення Книги рекордів Гіннеса описана практично в усіх підручниках з реклами та маркетингу. У 1759 році ірландець Артур Гіннес відкрив у Дубліні біля воріт Сент-Джеймс пивоварню, яка спокійно варила досить смачне пиво до середини ХХ століття. У 1833 вона була вже найбільшою в Ірландії, а до 1930 року Гіннес вже володів у Великобританії двома пивними заводами, на яких виготовлявся фірмовий міцний портер.

Однак стратегія розвитку торгової марки “Гіннес” не передбачала створення та утримання мережі пабів. Готовий продукт продавався в різних приватних закладах завдяки широкій рекламі, на яку компанія “Гіннес” не скупилася. Саме вдала реклама була тим необхідним доповненням, яке дозволило розвинути бізнес, тому компанія завжди приділяла особливу увагу рекламі.

У 1951 році на вечері, влаштованому компанією “Воксфорд” для місцевих мисливців, директор-розпорядник “Гіннеса” сер Х’ю Бівер посперечався з кимось з гостей, що золота сивка – найшвидший птах у Європі.


Трьома роками пізніше, знову ж таки в одному з пабів, у сера Х’ю знову виник схожа дискусія, предметом якої, як не дивно, знову виявився це й же птах. На цей раз суперечка йшла про те, хто літає швидше, золота сивка чи шотландська куріпка. Саме тоді серу Біверу прийшла в голову думка, що напевно подібні суперечки в подібних умовах є скоріше правилом, ніж винятком, і що всі вони не можуть бути негайно вирішені, оскільки немає авторитетного джерела, в якому б містилися всі необхідні дані. І дуже непогано, якби такий довідник видавався саме компанією “Гіннес”, що неминуче асоціювалося б з відомою маркою гарного пива.

Робота над “пивною енциклопедією” була доручена Норрісу і Россу Макуіртерам, власникам інформаційного агентства. Робота тривала цілий рік. Були досліджені численні факти, зібрані вагомі наукові підтвердження і авторитетні свідчення фахівців. У результаті 27 серпня 1955 побачило світ перше 198-ми сторінкове видання. Пізніше воно отримало широковідому сьогодні назву “Книга рекордів Гіннеса“. Вперше за всю історію друкарства бестселером став не детектив або який-небудь роман, а справжнісінький енциклопедичний довідник.

Сьогодні Книга рекордів Гіннеса англійською видається в сорока країнах світу і перекладається ще на тридцять сім мов. Насьогодні Книга рекордів Гіннеса є чи не повністю самостійною індустрією. Оскільки публіковані в ній факти досить швидко стають застарілими, то в різних країнах створені спеціальні уповноважені комісії, зайняті оглядом нових рекордів і видачею спеціальних дипломів.

Top