Ви тут
Головна > Світ > Історія коміксів

Історія коміксів

Існує твердження, що комікси з’явилися ще в античні часи. Картини, знайдені в стародавніх могилах 3400 річної давнини, зображують сцени збору врожаю та обробки зерна.

Історія Америки, як виявилося, теж закарбована в картинках-коміксах. За ним ми можемо дізнатися про життя людей в часи правління Ернандо Кортеса. В цей період комікси стали доповнювати підписами. Перші комікси, знайдені в Європі, описують завоювання Англії Норманом в 1066 р. Картинки і тексти на них вже об’єднані.

З початку 12 століття в Японії ченці захоплювалися малюванням картинок на рулонах паперу. Починаючи з 19-го століття записні книжки з кумедними і популярними історіями отримали вже дуже широке поширення.

Релігійні історії теж часто відображали в малюнках, виконаних на вітражах соборів.

Родольф Тепфер вважається батьком сучасних коміксів. В середині 19-го століття він першим почав використовувати метод укладання малюнка в рамку і комбінування малюнків з текстом.

У Японії в цей же період журнали з карикатурами стають дуже популярні. Кітазава Рокита і Окамото Іппей стали першими відомими художниками Японії, які створили цілі серії коротких коміксів.

II Світова війна також вплинула на розвиток коміксів. В цей час відбувся поділ творців коміксів на окремих авторів – художника і письменника. Після закінчення війни комікси стали популярні у всіх прошарках суспільства. Їх із задоволенням читають як чоловіки, так і жінки, як діти, так і старше покоління.

Top