Ви тут
Головна > Світ > Історія ліжка

Історія ліжка

У нашому житті незамінною річчю стало ліжко. Сьогодні ви дізнаєтеся історію ліжка. Шкуру вовка чи ведмедя, на яких у своїй печері спала первісна людина, можна по праву вважати першим ліжком.

Єгипетські ліжка являли собою звичайну раму, інколи досить низьку. Подушками єгиптяни не користувалися взагалі. Замість них вони використовували валики із дерева чи слонової кістки.

Меблі вавилонян та сирійців теж були складними за своєю конструкцією. Цариці та царі відпочивали на високих подушках. У греків умеблювання було досить простим. Основною обстановкою житла були ложа, стільці та легенькі столи для їжі. Під час трапези чоловіки лежали на низьких ложах, а жінки сиділи на стільцях. Їхні ліжка, а точніше, ложа, були майже такими, я у єгиптян.

На Сході, особливо у Китаї, з’явились досить своєрідні ліжка. Наприклад, диван-ліжко. Їх дуже легко можна було розбирати й транспортувати. Така практичність була властива всім меблям китайського дому. На Русі ліжко, як елемент меблів, з’являється лише на початку 17 століття.

Спочатку словом «ліжко» називали криті ноші, паланкін. Але вже на початку 18 століття ліжка почали широко використовуватися, в них з’явилось постійне місце в хаті, зліва від дверей. На ліжко клали пухову перини, подушки, теплі ковдри. Матрацами стали користуватися лише у другій половині 18 століття, замінивши ними полотняні сінники. На матрацах спали також улітку, коли перина була надто жаркою.

Підготувала Євгенія Мороз

Top