Ви тут
Головна > Світ > Історія успіху компанії Mars

Історія успіху компанії Mars

Зараз ділові журнали та книги про філософію успіху просто рясніють історіями успіху засновників різноманітних компаній. Але величезна імперія Mars з багатомільярдними статками залишається маловідомою для публіки і досі.

Як не дивно, але саме ця компанія є чи не єдиною повністю приватною компанією серед крупних акул бізнесу. Компанія Mars наразі володіє десятком потужних брендів, які самі по собі можуть виступати могутніми компаніями.

Цікаво, що засновники цієї загадкової компанії ніколи не прагнули слави та публічності, вони не полюбляють “світитися” в пресі та на телеекранах. Та як же все-таки утворилася компанія Mars? Майбутній засновник Франклін Клеренс Марс народився у далекому 1883 році. Хлопцю ще змалку довелося тяжко працювати, адже його сім’я не була багатою.

Уже в 19 років Франклін Марс торгував солодощами і швидко пішов угору по кар’єрній драбині. Хоча Френк і не був багатим, але тепер принаймні в нього був власний дім та стабільний прибуток, а у віці 28 років він одружився на дівчині Етель. Саме вона і стала його найпершим бізнес-партнером.

З появою власної сім’ї Марс вирішує, що досить працювати “на дядька” і разом з дружиною розпочинає свою справу. Перший “магазин” подружжя знаходився просто в їхньому домі, а вітриною було кухонне вікно. Поступово продажі солоденького зростали і, нарешті, Марси дозріли до заснування власної компанії.

Компанія мала назву Mar-o-Bar і офіційно була заснована в 1911 році. Асортимент продукції Mar-o-Bar спочатку складався з цукерок із різними начинками, але поступово Марси почали створювати та розвивати бізнес-ідеї. Приміром, у ті часи шоколад продавався лише на вагу, що було, погодьтеся, не надто зручно – він танув від найменшого доторку і залишав плями.

Тоді Френк подумав: а чому б не загортати шматочки шоколаду у фольгу? Саме так з’явився шоколадний батончик Milky Way, він швидко став хітом продажів. У 20-х роках ХХ сторіччя компанія Марсів відкриває власну фабрику під Чикаго. Штат, звісно, збільшується і постає необхідність розширювати асортимент. Так на світ з’явився суперпопулярний і дотепер батончик Snickers.


На той час у Франкліна підростає син Форест, він якраз закінчує Йєльський університет і надзвичайно хоче займатися бізнесом. Але, через непорозуміння з батьком, він відправляється до Британії, де на батькові гроші стартує у бізнесі.

Компанія Фореста Марса отримує право на виробництво та продаж батончиків Milky Way, а в 1932 році молодий бізнесмен купує приміщення для виробництва товарів. Форест не зациклюється на солодощах і вводить до асортименту їжу для тварин під брендами Whiskas і Pedigree.

Форест Марс найбільше запам’ятався у сім’ї Марсів як винахідник M&M! Популярність цих цукерок була настільки грандіозною, що Форест навіть перейменував свою компанію в M&M Ltd. Але цей успіх затьмарює сумна подія: у 1934 році від серцевої недостатності помирає старий Марс. Лише через 30 років Форест об’єднує свою компанію із компанією батька.

Top