Ви тут
Головна > Світ > Історія відкриття Америки

Історія відкриття Америки

Коли ми згадуємо про відкриття Америки, то на думку завжди спадає відоме ім’я – Христофор Колумб. Датою відкриття Америки вважається 12 жовтня 1492 року. Як же це відбувалося?

Спpute_kolumbочатку декілька фактів з біографії дослідника. Народився у сім’ї ткача в Генуї. Змалку хлопчик мріяв про подорожі, а в свої 14 уже володів тими навичками, які потрібні справжньому моряку. Для свого першого плавання він чекав дозволу короля та королеви Іспанії 7 років, а коли ж нарешті отримав його, то відправився у пошуки з командою чисельністю 90 осіб, що складалася з в’язнів.

Колумб відправився у подорож у пошуках шляху до Азії через Африку. При розробці свого маршруту дослідник користувався розрахунками свого співвітчизника Тосканелі. На думку товариша,  шлях, який потрібно подолати, щоб дістатися до Китаю, становить 5 тисяч морських миль (насправді ж 11 760). Колумб зупиняється на трьох з половиною миль. І коли через 74 дні на горизонті його трьох суден («Санта-Марія», «Нінья», «Пінта» ) видніється земля, Колумб був твердо переконаний, що вони дісталися до одного з японських островів. Проте це був всього лиш один із Багамського архіпелагу. Він до цього часу має назву, яку ще в 1492 році дав йому Колумб, − Сан Сальвадор. Три місяці ще блукали Карибським морем кораблі Колумба, намагаючись дістатися до Індії та Китаю. ph03111

28 жовтня кораблі Колумба дісталися до Куби, 6 грудня – вони прибули до Гаїті, де Христофор заснував іспанську колонію. 15 березня 1493 року Колумб нарешті повертається до Іспанії.

Другої експедиції Колумбу не довелося чекати 7 років, адже король з королевою швидко погодилися та виділили значно більше коштів на неї. Витрачені гроші себе виправдали – були відкриті Малі Антильські острови. Друге плавання відбувалося в 1493-1495 рр.

Третя експедиція відбувалася 1498 року. Тоді Колумб досягнув земель самого материка, а саме − він опинився в Гирлі річки Орина.  Відкриття величезних запасів прісної води (занадто великих для маленького острова) змусило його задуматися про те, чи це  дійсно ті землі, в пошуки яких він відправлявся ще в 1492 році. Однак він не став перевіряти свої здогадки. Четверта експедиція відбувалася 1503 року. 1506 року Колумб помирає. До кінця свого життя дослідник думав, що побував саме в Індії.

Дізналися європейці, що це були експедиції зовсім не в Азію, згодом. У 1499 – 1503 роках у дослідження «Індії» брав участь Амеріго Веспуччі. Саме він став першим, хто справді повірив у те, що відкрили зовсім не новий шлях до Індії, а інші, невідомі раніше землі. Саме на честь цього дослідника був і названий новий материк – Америка.

Top