Ви тут
Головна > Світ > Історія винного корка

Історія винного корка

Вам, напевно, доводилося чути чимало цікавого про різновиди та історію різноманітних вин, але ви точно нічого не знаєте про винні корки. Як не дивно, цей, здавалося б, звичний предмет має свою довгу та цікаву історію.

Із винайденням вин найвищих сортів перед виноробами постала проблема оформлення пляшки з вином найкращим чином, щоб задовольнити найвибагливіші смаки гурманів. Пляшка мала бути ідеально пристосована для тривалого зберігання вина. Хоча пошуки найкращих матеріалів все ще тривають, та більшість виноробів зупинили свій вибір на корках із коркового дерева. Скажімо, в Іспанії винні корки є чи не національною гордістю!

На думку істориків, найперші винні корки з природних матеріалів були конусоподібними, але згодом, із винайденням штопора, така форма втратила свою актуальність. Тому зараз усі виробники вин використовують циліндричний корок. Перевага цієї форми полягає також у тому, що циліндричний корок найбільш щільно прилягає до стінок горлечка пляшки, що вино точно не виллється з неї навіть при тривалому транспортуванні.

Довжина корка (від 25 мм до 60 мм) залежить від призначення вина: для зберігання чи швидкого розпиття. Лише за допомогою довгого корка можна тривалий час зберегти цілісність та вишуканий смак цього напою.

Винні корки виготовляють з кори коркового дерева, яке росте у Португалії, Іспанії, Італії, Північній Африці та в Алжирі. Лідером із виготовлення корків для вина є Португалія (50 % усієї продукції ринку). Цікаво, але щоб отримати кору дерева, не потрібно його зрубувати. Кора дуже товста і легко відділяється від стовбура, і дерево не гине. Збирати кору дозволено лише у літні місяці і лише один раз на дев’ять років з одного дерева 25-річного віку.

Найякіснішу кору дають дерева, яким виповнилося 150 років, а після 200 років коркові дерева починають псуватися та хворіти, тому їхня кора стає непридатною для збору. Кора коркового дерева є водонепроникною, міцною та дуже легкою водночас.

А як щодо музею… корка? У португальському містечку Сільвеш є такий музей, у якому повністю відтворений цикл створення корка для вин вручну. Відвідувачі цього музею можуть долучитися до мистецтва виготовлення винних корків та отримати напам’ять цікаві сувеніри. Раніше довкола цього невеличкого міста працювало аж шістдесят коркових заводів!

Top