Ви тут
Головна > Світ > Істоти з найдовшою тривалістю життя

Істоти з найдовшою тривалістю життя

На нашій планеті є живі організми, тривалість життя яких в кілька разів може перевищувати тривалість життя людей.

Говорячи про довгожителів серед тварин в першу чергу згадують про черепах. Галапагоська черепаха Гаріетта, яка померла від серцевої недостатності у віці 175 років в червні 2006 року, вважалась останньою живою представницею легендарної експедиції Чарльза Дарвіна. А черепаха-алдабра на ім’я Айдвата, ще одна найстаріша черепаха, померла у віці 250 років в березні 2006 року.

Тривалість життя великих трубчастих черв’яків Lamellibrachia може сягати 250 років, а їхня середня тривалість життя становить 170 років. Ці черв’яки живуть серед вуглеводневих отворів на дні океану.

Гренландські кити, відомі також як полярні кити, є найбільшими довгожителями серед ссавців. Були знайдені деякі гренландські кити, у яких з тіла стирчали наконечники зі слонової кістки, що залишилися після невдалих спроб китобійного промислу, які робилися ще 200 років тому. Найстарішому представнику гренландського кита близько 211 років.

Як не дивно, але серед істот з найдовшою тривалістю життя є й одомашнені – це карпи коі. Деякі види цих рибок можуть прожити більше 200 років. Найстарішим карпом коі вважається риба Ханако (Hanako), яка померла 7 липня 1977 року у віці 226 років.

Великі морські молюски гуідаки, які мешкають в затоці Пьюджет-Саунд, що в Тихому океані живуть щонайменше 160 років. Вони вирізняються довгою “шиєю”, або так званими сифонами, які можуть виростати до одного метра в довжину.

Але видом з найдовшою тривалістю життя на Землі є Turritopsis nutricula – це практично безсмертні медузи. Цей вид медуз, можливо, є єдиними істотами у світі, якому відомий секрет вічної молодості. Ці медузи здатні переходити зі стадії дорослішання в незрілу стадію поліпа і назад, у них немає природного обмеження тривалості життя. Зараз фахівці вивчають цих медуз, щоб визначити, яким чином їм вдається повернути процес старіння назад.

Top