Ви тут
Головна > Лайфстайл > Кілька слів про композиції ABBA

Кілька слів про композиції ABBA

Культовий шведський гурт ABBA, що увірвався у світ музики у 70-80 роках, не розгубив своїх прихильників і переступивши 2000 роки. Не зважаючи на те, що команда розпалася, по собі вони залишили вагомий доробок і десятки визначних хітів.

Одного разу зі сцени усі учасники квартету в один голос вигукнули Mamma Mia,  і одним цим вигуком підкорили натовп. Запальний хіт «Mamma Mia» посів перше місце в австралійських чартах у листопаді 1975 року, протримавшись на верхньому рядку 10 тижнів поспіль. Подейкують, що на той час кожен третій австралієць має у себе вдома екземпляр синглу. А популярність пісні набирала обертів і в інших країнах.

Два місяці знадобилось шлягеру для того, щоб стати № 1 у престижних британських чартах. Цікаво, що пісня «Bohemian Rhapsody» групи Queen, та сама, котру «Mamma Mia» витіснила з першого рядку рейтингу, також містила у тексті вислів «mamma mia». Цю ж назву отримав і мюзикл, заснований на композиціях ABBA.

Задум ще одного доробку відомих шведів, композиції  «Take a chance on me», виник раптово. Одного разу один з солістів гурту Бьорн Ульвеус бігав  зранку парком. У ритмі бігу почав наспівувати дещо незрозуміле, щоб легше було долати відстань. Щось на  кшталт – “тк-е-ч  тк-е-ч “. Так в його голові народилась фраза  “take a chance on me”, до якої, згодом, зібравшись разом, аббівці дописали інші слова та фрази, у результаті чого і з’явивився черговий хіт Take a Chance on Me.

Цікаво, що Джон Маккейн, який під час виборчих перегонів в США у 2008 році балотувався в президенти, дуже полюбляє цю пісню. Він навіть пообіцяв, що   якщо стане президентом США, то Take a Chance on Me звучатиме у всіх ліфтах Білого Дому, але не судилося. Як відомо, у виборчих перегонах його обійшов Барак Обама.

Як і решта музикантів, гурт ABBA не залишались осторонь будь яких суспільно-політичних світових процесів. Тому композиція  «The Visitors» містить політичний підтекст, щоправда, вельми завуальований. Це наче історія про людину, в дім якої намагаються потрапити прибульці. Насправді ж, йдеться про особу, яка мислить не так, як інші, а живе в Східному блоці.

Тут мається на увазі територія колишньої СРСР. Порозуміло, що на композицію The Visitors на початку 80-тих у Радянському Союзі було накладено табу. Також гурт потрапив в опалу на теренах СРСР через свою участь в шоу  Let Poland Be Poland, яке організував уряд США,  висловлюючи протест проти дій Союзу в Польщі.

Тому 30 років тому композицію The Visitors  могли почути лише меломани-щасливчики. Але здоровий глузд зрештою переміг, і пізніше заборону було знято. Щодо перемоги, то, як відомо, переможець отримує все. Цей вислів гурт  ABBA вдало оспівав у композиції  «The Winner Takes It All».

Хіт створив  Бьорн Ульвеус, за участю колеги Бенні Андерсена. Робоча назва пісні цієї пісні − “The Story of My Life”. Бьорн музикою виклав емоції, які його полонили на момент розлучення з дружиною та учасницею команди, Агнетою Фельтског. Щоправда, коли розпадається родина, переможців і переможених не має. Але «The Winner Takes It All», як і решта пісень шведського гурту ABBA, перемогли у битві з часом і понині користуються популярністю.

Підготувала Олеся Товт

Top