Ви тут
Головна > Лайфстайл > Коли слід знайомити дитину з комп’ютером?

Коли слід знайомити дитину з комп’ютером?

computer-i-rebenokВолодіння ПК на рівні досвідченого користувача на сьогоднішній день перестало бути прерогативою окремої людини або тільки однією з вимог для вдалого працевлаштування і подальшої успішної кар’єри.

Бути із персональним комп’ютером «на ти» натепер є першочерговою необхідністю, яку диктують умови перебування у соціумі. Сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного ми розглядаємо тему “Коли слід знайомити дитину з комп’ютером”.

Віднедавна урок інформатики, на якому дітей навчають азам комп’ютерної грамоти з’явився у розкладі другокласників. Втім, чи не в кожній родині почесне місце, що його донедавна займав телевізор, посів ПК, то ж знайомство дітей із комп’ютерною грамотою вдома починається раніше, ніж її починають опановувати у школі, у рамках навчальної програми.

Якщо дитині вже виповнилося 5 років, то її вже можна знайомити із комп’ютером. Раніше всаджувати дитину перед монітором не варто, хіба що для перегляду мультфільмів онлайн, який, звісно, має бути дозованим і врегульованим дорослими. Крім того, не слід забувати, що дошкільнятам для повноцінного розвитку необхідний рух, то ж пасивне довготривале споглядання яскравих картинок на екрані, а у подальшому і сидіння годинами перед монітором не піде дитині на користь.deti-i-kompjuter

Півгодини на день для спілкування із комп’ютером для дитини дошкільного і молодшого шкільного віку має бути цілком достатньо, а починати знайомити дитину із ПК слід із 5-7 хвилин на день. Серед усіх можливостей комп’ютера найперше, чим цікавляться діти, це ігри. У ранньому віці їх вибір напряму залежить від батьків. Дорослим слід уникати ігор, які викликають агресію, містять ознаки насильства і обирати корисні розвиваючи ігрові заняття на комп’ютері, які допоможуть у навчанні.

Таким чином дитина буде проводити свій час перед монітором з цікавістю і користю. Але й тут варто орієнтуватись на індивідуальні особливості дитячої психіки. Якщо дитина легко збуджується, то комп’ютерні ігри будуть її виснажувати, тому їх частка у дозвіллі малюка має бути строго лімітованою.

Обмежити перебування дитини за комп’ютером в автоматичному режимі батькам допоможуть спеціально встановлені програми, як то “батьківський контроль” тощо. Щодо всесвітньої павутини, то тут дорослим не слід втрачати пильності. Адже, блукаючи тенетами інтернету, дитина може натрапити на шкідливу для неї інформацію, ненароком перейти за посиланням на невідповідну гру і на сумнівні сайти. Це ж саме стосується і спілкування у соцмережах.

Недаремно реєстрація профайлу на багатьох сайтах починається з прохання адміністратора вказати вік особи, частіше всього це 18 років. Корисна порада батькам: якщо трапилось так, що дитина все-таки звикла засиджуватись за комп’ютером годинами, ігноруючи ігри на подвір’ї і живе спілкування з однолітками, то відволікання дитини окриками типу “скільки можна” не діє. Краще власним прикладом показати дитині, що комп’ютер − це тільки помічник у пізнанні, а реальний світ набагато цікавіший, ніж уявний.

Підготувала Олеся Товт

Top