Ви тут
Головна > Лайфстайл > Коли треба збивати температуру при застуді?

Коли треба збивати температуру при застуді?

temperaturaСтан, із яким стикається чи не кожна людина при захворюванні на ГРВІ та грип, а саме − підвищення температури тіла, потребує обережного й правильного поводження. Позначка на термометрі, що перетинає межу у 36,6 свідчить про боротьбу організму і активізацію його імунних сил проти збудника. Сьогодні ми з’ясуємо, коли потрібно збивати температуру при застудних захворюваннях.

У стані гарячки в людини виробляються антитіла, які зможуть подолати вірус, збільшується кількісне значення інтерферону, що стоїть на варті розмноження вірусу. Підвищення температури тіла сприяє більш успішному лікуванню, оскільки перешкоджає розмноженню шкідливих мікроорганізмів і знижує стійкість деяких з них до лікарських препаратів.

Тож зрозуміло, що у той час, коли позначка на термометрі повзе догори, але спиняється на поділці 38, при цьому людина задовільно переносить стан гарячки, єдине, що необхідне вживати − це достатню кількість рідини (вода, трав’яні чаї, напої із вмістом вітаміну С). То ж можна зробити висновки, що не потрібно поспішати штучно знижувати температуру тіла.znygennia-temperatury

Якщо обтерти кінцівки водою кімнатної температури (можна із додаванням дещиці оцту), то за таких умов випаровування шкіра буде охолоджуватись і температура тіла швидше понизиться. А от таблетовані, ректальні чи у формі мікстури жарознижуючі засоби можуть почекати, навіть якщо ртутний стовпчик трохи перевалив за червону поділку. Краще хай організм навчиться боротись з інфекцією і самостійно виробить захист.

Зрозуміло, що це правило дієве, якщо лихоманка не досягає дуже високих цифр − 39 градусів і вище. Виключенням можуть слугувати лише ті випадки, коли в анамнезі в людини спостерігається погана переносимість підвищеної температури тіла. Не відкладається у часі збивання температури тіла вище 37, 5, якщо ГРВІ спіткало людину з епілепсією, дитину з судомним синдромом.

Низка педіатрів не втомлюються повторювати, що жарознижуюче без нагальної потреби, яким батьки напувають своїх чад без доцільного на те приводу, слугує таким собі заспокійливим передусім для них самих.

Таким вразливим дорослим фахівці радять частіше перегортати сторінки медичних довідників і закарбувати у пам’яті, що імунна система формується саме в дитячому віці. То ж не варто штучно й бездумно блокувати цей процес, при тому що діти переносять стан лихоманки набагато легше, аніж дорослі.

Підготувала Олеся Товт

Top