Ви тут
Головна > Лайфстайл > Конспект лекції на тему «Філософія як специфічний тип знання»

Конспект лекції на тему «Філософія як специфічний тип знання»

У вищій школі студенти вивчають курс Філософії, який допомагає вишу випускати фахівців, здатних широко та глибоко мислити та діяти самостійно. Освітня платформа «Всеосвіта» пропонує вашій увазі конспект вступної лекції, опублікований на сайті спеціалістом вищої категорії та викладачем історії та суспільних дисциплін Львівського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Мотичаком Миколою Івановичем.

У публікації автор розглядає світогляд як духовно-практичний феномен та характеризує основні завдання курсу на студентів вишів, пояснюючи, для чого вони мають опанувати специфічні знання з предмета. Він також дає визначення терміну філософії та змальовує історію її становлення, зупиняючись на місці виникнення – Стародавній Греції та найстаршому з представників – Піфагорі.

Серед функцій філософії автор зазначає наступні:

  • світоглядну;
  • методологічну;
  • гносеологічну;
  • критичну;
  • аксіологічну.

У матеріалі лекції також зазначено, що є світоглядом кожної людини та його історичні типи. Коротка характеристика кожного з типів допомагає розібратися з тим, як вони пов’язані з найважливішим надбанням людства – філософією.
Розміщений на сайті матеріал ви можете звантажити на власний ПК та використовувати у підготовці до лекцій з даної теми. З допомогою коментаря, кожен охочий зможе поставити запитання автору або звернутися до команди техпідтримки в разі проблем зі звантаженням.

Джерело https://vseosvita.ua/library/filosofia-ak-specificnij-tip-znanna-8768.html

За завантаження матеріалу на сайт «Всеосвіти» кожен користувач отримує персональний сертифікат про авторство з унікальним номером. Найактивніші користувачі отримують клубну карту учасника, яка надає 20 % знижку на усі освітні послуги порталу. Серед них, отримання сертифіката за участь в освітніх вебінарах, участь у дистанційних курсах та інші.

Завантаження авторських методичних розробок на сайт «Всеосвіти» в жовтні дає можливість взяти участь в акції «Методичний тиждень». Щотижня 40 учасників акції винагороджуються спеціальними призами: ексклюзивним сертифікатом за публікацію та безкоштовним сертифікатом за участь у будь-якому з вебінарів. 10 абсолютних переможців отримують грошові винагороди у сумі від 100 до 500 гривень. Щотижня рейтинги за кількістю завантажених публікацій та кількістю відгуків на них анулюються, а в акції беруть участь нові учасники. Для участі необхідно лише зареєструватися на офіційному сайті платформи, дочекавшись листа, що підтверджує реєстрацію.

Співпраця «Всеосвіти» з педагогами України не обмежується лише методичними розробками: організатори пропонують освітянам залучати учнів до участі в дистанційних предметних олімпіадах та набувати унікальних навичок та вмінь за допомогою дистанційних курсів. Протягом жовтня на участь в курсах діє 70 % знижка. З їх допомогою ви зможете створювати власний блог та вести його надалі, засвоїте основи фінансової грамотності та навчитесь використовувати новітні технології у повсякденній роботі.

Top