Ви тут
Головна > Світ > Коротка історія мистецтва оріґамі

Коротка історія мистецтва оріґамі

origami“Складений папір”, саме так тлумачиться з японської назва цього паперового складання. Сьогодні ми розповімо коротку історію оріґамі. Глибоке коріння має оріґамі, перші згадки про складені з паперу вироби датуються ще 7 століттям під час правління Хейан.

Спершу оріґамі використовували під час релігійних жертвоприношень, для яких виготовляли маленькі коробочки із дуже цінного і рідкісного паперу. Ці складені за спеціальною схемою коробочки − Сандо − наповнювались продуктами харчування і відносились до ритуальних постаментів.

Вже з 12 століття оріґамі поширилось із серед верхівки тогочасного суспільства − імператорів. І саме ідеально складений герб в дворі імператора був свідченням того, що він дійсно достойний носити це звання та керувати своїм народом. Так, існували цілі групи людей, які володіли мистецтвом оріґамі і навчали свиту імператора і його самого складати різні фігурки з паперу. А якщо імператор не зміг оволодіти мистецтвом оріґамі, його зневажали, не підтримували, і вважали неосвіченим, позбавляли всіх моральних чеснот.

Саме тоді зародилось вчення про символи. Так, лебідь, виготовлений з білого паперу, вважався як символ миру, а квіточка чи метелик − добробут, щастя.

А вже з 15 століття мистецтво складання вийшло за межі імператорського двору і поширилось серед простих японців. Оріґамі прижилось серед населення, бо це гарний метод відпочити і, звісно, створити щось оригінальне і красиве власними руками. І власне паперові вироби стали одними з найцінніших подарунків. Адже, виготовляючи оріґамі ми вносимо у виріб свою душу, любов та добро. А як вважається, такий подарунок найкращий.

Для деяких японців мистецтво оріґамі перетворилося на стиль життя. Вони оточують себе різними виробами-символами, і вважають, що саме оріґамі допомагає їм жити.

Серед європейців японське мистецтво поширилось лише в 20 столітті, але це не завадило йому перетворитися на одне з найпопулярніших мистецтв у галузі хендмейд.

І вже зараз лише з одного аркушу паперу можна виготовити цікаві сувеніри та подарунки для своїх друзів, обереги для власної домівки та просто оригінальні речі, які будуть щодня прикрашати і урізноманітнювати ваше життя, дарувати вам нові емоції та почуття.

Підготувала Гордієнко Тетяна

Top