Ви тут
Головна > Світ > Корисні властивості гречки

Корисні властивості гречки

Гречка – дуже звичний для нас продукт. Часто доводиться чути про корисні властивості цієї крупи, але чим же вона настільки корисна? Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам про користь гречки.

Перш за все, гречка – чемпіон серед інших круп за вмістом заліза. Також вона містить білок, амінокислоти та ряд вітамінів: В1, В2, В6, Р, РР. Серед мінералів, що входять до складу гречки – кальцій, йод, фосфор, кобальт, фтор а також речовина рутин, що добре впливає на стан судин, ефективно профілактуючи варикозні розширення, попереджає їх ламкість.

Гречка дуже корисна для печінки та органів травлення, адже вона знижує рівень холестерину, допомагає при захворюваннях черевної порожнини.

Велика кількість білків у гречці робить її цінним харчовим продуктом. Білок гречки дуже легко засвоюється організмом, на відміну від вуглеводів, які повільно розщеплюються. Саме тому після вживання страви з гречки ми тривалий час почуваємося ситими.

Користь гречки не залишилась непоміченою народною медициною. З гречаного борошна можна зварити кисіль і пити при атеросклерозі, хворим на ревматизм лікарі рекомендують сісти на гречану дієту під час сезонних загострень: зникають набряки, зменшується біль у суглобах. Гречаний порошок допомагає при печії і при захворюваннях щитовидної залози.

Особливо корисна гречка для сердечників, діабетиків та людей, що проживають в екологічно несприятливих зонах. Якщо у вас низький гемоглобін, його можна нормалізувати, вживаючи по 2 столові ложки гречаного борошна. Запивати його можна молоком або водою.

Top