Ви тут
Головна > Світ > Корисні властивості какао-порошку

Корисні властивості какао-порошку

chocolate-full-health-benefits_28312Для виготовлення обожнюваного всіма, а особливо слабкою половиною людства, шоколаду використовують какао-боби. Їхньою батьківщиною вважається Мексика, де ще ацтеки насолоджувалися чудовим напоєм, що бадьорить, дарує енергію та силу.

Але коли ви чуєте про корисні властивості какао, то на увазі маються не какао-боби, а какао-порошок, який отримується із бобів. Він багатий на клітковину, органічні жирні кислоти, білки, насичені жирні кислоти, а також на цукри, крохмаль, вітаміни групи В, вітаміни А, РР (нікотинова кислота), Е. Мікроелементи, що входять до складу порошку: цинк, купрум (мідь), калій, магній, ферум (залізо), кальцій, фосфор, фтор, хлор, сульфур (сірка), молібден.

В 100 грамах какао-порошку міститься 280 – 290 ккал, тому від нього краще відмовитися тим, хто бореться із зайвою вагою. Але тим, хто займається активною діяльністю, краще про нього не забувати. Лише невелика порція какао зможе надати вам відчуття ситості. Також какао корисне для підлітків та дітей. Ось чому в продукти для дітей часто додають саме какао. Їм потрібна енергія для нормального розвитку та росту, енергія для гарного навчання. Какао рекомендують вживати й маленьким дітям, адже воно сприяє захисту зубної емалі від не дуже корисного впливу цукру. Підліткам також рекомендується вживати какао, адже саме в цей час у них відбувається статеве дозрівання, розвиток репродуктивної системи.cocoa-beans

Какао-порошок також містить меланін, що дає йому змогу бути чудовим засобом для загоювання ран, запалень, поліпшувати властивості шкіри проти шкідливих ультрафіолетових променів. Какао також має позитивний вплив на нормальну роботу клітин, утворення ферментів, прискорення процесів обміну та робить інтенсивнішим синтез білка. Цей порошок має й заспокійливий ефект та позитивно впливає на дихальну систему.

Цікаво те, що какао зовсім не містить кофеїну, тому його можна вживати навіть тим, кому протипоказані різні стимулятори. Цей порошок містить теобромін, він м’якший за кофеїн. Але також бадьорить, стимулює дихальну та серцево-судинну систему, проте не має ніякого впливу на нервову. Але у тих, хто має високу чутливість до всіляких речовин, може виникнути алергічна реакція, тому із вживанням какао потрібно бути уважним.

Якщо ви хочете, щоб всі вітаміни та мікроелементи засвоїлися, то слід приймати какао у вигляді неміцного напою, можна додавати молоко або мед і бажано в першій половині дня. Адже, якщо випити какао ввечері або перед сном, він може  викликати проблеми зі сном. Але зранку він бадьорить та надає сил та енергії на новий день.

Із какао можна також виготовити скраб для обличчя та тіла: потрібні столова ложка порошку та кукурудзяного борошна. Змішавши, додаємо меду стільки, щоб утворилася кремова маса. Перед прийняттям ванни треба нанести цей скраб на обличчя, шию, зону декольте, руки, потримати п’ять хвилин, а потім змити.

Бажаю здоров’я!

Top