Ви тут
Головна > Світ > Корисні властивості меду

Корисні властивості меду

koryst-medyМед має дуже багато корисних властивостей. У цій статті розглянемо їх конкретніше.

Користь бджолиної отрути

По-перше, потрібно згадати, що не тільки мед є цілющим для людини, а й навіть бджолина отрута. Її використовують для зміцнення серцевого м’яза та при захворюваннях нервової системи. Вона чудово допомагає при лікуванні ревматичних хвороб.

Корисні властивості прополісу

Також використовувати для своїх благ людина може і прополіс (бджолиний клей). Він застосовується при лікуванні ран, опіків, при обмороженнях, при захворюваннях шкіри, слизової оболонки рота, при туберкульозі легень, ангіні. Також є багато медичних та косметичних засобів, що містять «бджолиний клей», зокрема його додають до зубних паст та багатьох кремів.

Цілющий квітковий пилок

Перед тим, як перейти до цілющих властивостей меду, потрібно ще дізнатися про такі ж властивості квіткового пилку. Він − їжа для бджіл і містить багато корисних речовин та вітамінів, жирів, білків, мінеральних солей. Його рекомендують при недокрів’ї, загальній слабкості та виснаженості організму.med

Властивості меду

Тепер конкретніше про самі властивості меду. Як відомо, мед є досить калорійним ( 100 г = 300 ккал ). Корисні властивості меду полягають у тому, що він містить Калій, що дає йому змогу «знищувати» бактерії. Тобто за допомогою Калію утворюється те середовище, в якому бактерії вижити не можуть.

Також мед багатий на такі елементи, як Залізо, Магній, Фосфор, Кальцій, Хлор, Марганець. Але багато чого залежить ще й від сорту меду. Так, у темних сортах меду більше марганцю, міді та заліза. Марганець допомагає відновлювати рівень гемоглобіну в крові, впливає на ріст та корисний для функції статевих залоз.

Яку ще користь приносить мед? Мед містить такий вітамін, як В2, що корисний для нігтів, шкіри та щитовидної залози. Також корисною є ще одна складова – нікотинова кислота. Вона виводить холестерин, розширює судини, бере участь у багатьох важливих для організму процесів. Ось настільки корисним є мед.

Мед має ряд переваг перед іншими цукрами: його легше та швидше засвоює організм, він є седативним препаратом (заспокоює нерви), володіє терапевтичними властивостями, мед простіше пропускати ниркам. Ну, і про те, що мед добре допомагає при застуді, знає кожен. Також його рекомендують як засіб, що знімає біль, тим, хто страждає на артрит.

Top