Ви тут
Головна > Світ > Корисні властивості м’яти та меліси

Корисні властивості м’яти та меліси

Mint-leaves-2007М’яту та мелісу часто додають до чаю. Всі знають, що ці трави володіють заспокійливими властивостями, проте це не єдине, чим м’ята чи меліса можуть допомогти нам.

Звичайно, після важкого робочого дня, стресових ситуацій чи просто невдалого дня, прийшовши додому, випийте чашку чаю з мелісою чи м’ятою, і ви не пожалкуєте про це: вони подарують вам спокій та врівноваженість.

Також м’ята та меліса допомагають боротися з безсонням. Випивши чашку чаю на цих травах, ви зможете позбавитися від зайвих тривожних думок та поглинути в глибокий та безтурботний сон. Але потрібно сказати, що ці трави в суміші з деякими іншими можуть виявляти, навпаки, збудливу дію на організм, тобто, замість спокою, ви можете відчути активність, бадьорість та піднесення. Немає протипоказань щодо вживання меліси людям, які мають захворювання центральної нервової системи, проте перед вживанням варто проконсультуватися з лікарем.

Головні властивості меліси та м’яти: заспокійливі, проти судомні, протизапальні та очищувальні. Так, меліса  покращує роботу травної системи (допоможе побороти запори, метеоризми), покращує апетит. Проте людям, які страждають через виразку шлунку, вживати мелісу не можна.

До складу меліси входять Магній, Калій, Залізо, Кальцій, а також вітаміни групи В, вітамін С.

При серцево-судинних захворюваннях також варто вживати мелісу. Магній та Калій, які входять до її складу, зміцнюють серцевий м’яз та попереджають виникнення інфаркту, серцевої недостатності. Також меліса допомагає при порушеннях кровообігу, задишці, тахіаритмії, ішемічній хворобі серця. Протипоказання: не варто вживати мелісу чи м’яту людям, які мають низький тиск.HE_mint-tea_s4x3_lead

Для жіночого здоров’я ці трави також дуже корисні, адже вони нормалізують менструальний цикл, допомагають при нудоті, блюванні при вагітності. Проте тут потрібно бути дуже обережним – вагітним краще не вживати цієї рослини, адже є деякі протипоказання. Також настоянки м’яти та меліси сприяють виробленню грудного молока.  Тим, хто бажає схуднути, меліса також допоможе, прискорюючи обмін речовин та очищуючи організм від токсинів.

Ці трави також можна застосовувати при цукровому діабеті, ожирінні. Дітям вони допомагають побороти ревматизм, холецистит, гастрит, хвороби серця. Сьогодні відомі корисні властивості м’яти та меліси при боротьбі з анемією, зубним болем, гіпертонією, хронічною астмою, запаленням ясен, шкірними захворюваннями.

Мелісу та м’яту можна приймати як настій (просто пити та для припарок), відвари, компреси, напар, спиртову настоянку, чай та кашку (щоб приготувати її, потрібно використовувати листя трави).

Меліса та м’ята – чудові цілющі рослини, проте перед їх вживанням все ж краще проконсультуватися з лікарем, адже протипоказання , хоча їх і дуже мало, все ж можливі.

Бажаю здоров’я!

Top