Ви тут
Головна > Світ > Користь і шкода арахісового масла

Користь і шкода арахісового масла

arahisАрахіс помилково вважають горіхом, хоча насправді ця рослина походить із сімейства Бобових. Однак горіх це, чи все ж родич квасолі, його смакові та корисні властивості – беззаперечні.

Відомо, що за часів Другої світової арахісове масло було обов’язковим елементом сухого пайка американських військових, адже давало відчуття ситості та забезпечувало достатньою енергією.
Та чи настільки цей продукт є корисним для усіх? Давайте розбиратися.

Оскільки арахісове масло отримують завдяки методу холодного віджиму, то це мінімізує потрапляння до його складу штучних барвників та додатків. Окрім поживності, цей продукт також забезпечує організм багатьма мікроелементами. Наприклад, вітамінами групи В, С, Е, D та А.

Окрім них, масло містить амінокислоти та жири, які легко засвоюються, поліненасичені жирні кислоти, а ще – калій, мідь, залізо та кальцій. Тому, якщо дбаєте про волосся та нігті, арахісове масло – ваш перший помічник. arahis

Його додають в маски для волосся, аби воно було густим та гладеньким, а також в маски для обличчя, що допомагає розгладити мімічні зморшки, та й вітамін Е допомагає усунути сухість та лущення шкіри, не залишаючи відчуття жирної плівки.

Зважаючи на його високу енергетичну цінність, арахісове масло є важливим продуктом для тих, хто займається спортом. Адже містить волокна і рослинний білок, який швидко засвоюється організмом та допомагає набрати саме м’язову масу.

Крім того, рекомендують арахісове масло при проблемах із нервовою та серцево-судинною системами і кишковим трактом. Мононенасичені жирні кислоти, які містить це масло, є дуже корисними для людей із підвищеним холестерином.

Однак маючи безліч плюсів, арахісове масло є корисним таки не для всіх. Тож зверніть увагу: маєте алергію на певні харчові продукти або сидите на дієтах – тоді цей продукт, на жаль, не для вас. Гемофілія, артроз, артрит та бронхіальна недостатність також є тими діагнозами, при яких включати арахісове масло до свого раціону заборонено.

Автор: Ірина Сонячна

Top