Ви тут
Головна > Світ > Користь винограду

Користь винограду

У цей прекрасний день Енциклопедія Корисного розповість вам дещо цікаве про виноград. Ця диво-рослина відома людству з прадавніх часів. За даними археологів, виноград вирощували ще 7 тис. років тому! Існує навіть ціла система лікування виноградом під назвою ампелотерапія.

Для лікування виноградом рекомендують використовувати винятково стиглі ягоди винограду або ж свіжовиготовлений сік, адже лише у цьому вигляді виноград зберігає найбільшу кількість вітамінів. Ще дещо про користь винограду.

З лікувальною метою найкраще за все використовувати солодкі сорти винограду. На день слід з’їдати близько 1 кг винограду або ж півлітра соку, але не слід вживати винограду більше. Якщо ви вирішили розпочати лікування виноградом, то необхідно прибрати зі свого раціону продукти підвищеної жирності, молоко і квас. Але лікарі не рекомендують розпочинати лікування виноградом тим, хто має цукровий діабет і страждає на хронічні захворювання шлунку.

Виноград багатий на вітаміни А, С, В6 і фолати (похідних фолієвої кислоти), також від містить ряд корисних мінералів – кальцій, калій, залізо, магній, фосфор і селен. Виноград містить і флавоноїди, що є потужними антиоксидантами. Вони послаблюють вплив вільних радикалів і уповільнюють процес старіння.

Виноград також може застосовуватися для лікування астми, він поліпшує стан дихальних шляхів і легенів в цілому.

Також користь винограду полягає в тому, що він збільшує вміст оксиду азоту у крові, який запобігає утворенню кров’яних згустків, таким чином скорочуючи ймовірність серцевих нападів. Антиоксиданти, що є у винограді, запобігають процесу окислення LDL-холестеролу, який заблоковує кровоносні судини.
Ось така вона – користь винограду. Вживайте виноград і читайте Енциклопедію Корисного!

Top